Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dym było widać z Łęcznej, Bełżyc i Nałęczowa. Pożar na Felinie na Waszych zdjęciach (zdjęcia, wideo)

Ponad 40 strażaków bierze udział w akcji gaśniczej na lubelskim Felinie. Działania związane z pożarem dobiegają końca.

Dobiega końca akcja straży pożarnej przy ul. Doświadczalnej w Lublinie. Jak już informowaliśmy przed godziną 19:30 zapalił się nieużywany i opuszczony budynek magazynowy o wymiarach ok. 30 na 50 metrów. Ze względu na to, że w środku znajdowały się najprawdopodobniej opony, od razu nad Felinem pojawiły się kłęby gęstego czarnego dymu. Był on widoczny nie tylko z terenu całego Lublina, lecz również z wielu odległych miejscowości.

W ciągu godziny otrzymaliśmy od Czytelników kilkaset wiadomości w tej sprawie. Były zgłoszenia nawet z Łęcznej, Piask, Bełżyc czy też z okolic Nałęczowa. W akcji gaśniczej uczestniczy ponad 40 strażaków z Lublina oraz z jednostek OSP z okolicznych miejscowości. Obecnie sytuacja jest już opanowana. Trwa dogaszanie pożaru. Część dachu uległa zawaleniu.

Na ul. Doświadczalnej występują utrudnienia w ruchu. Część ulic została zamknięta. Policjanci zabezpieczają teren również przed dostępem osób postronnych. Z przekazanych nam informacji wynika, że przyczyną pożaru mogło być podpalenie. W ostatnich dniach straż pożarna kilkakrotnie interweniowała w tej okolicy w związku z podpaleniami słomy czy też pobliskiego ścierniska.

(fot. zdjęcia i wideo nadesłane przez czytelników – DZIĘKUJEMY!!!)

17 komentarzy

  1. Musiało być coś ciężko strawne . Bo Chmura spalenizny znalazła się w okolicach Piask to jakieś 20 km.

  2. Redakcjo- ja rozumiem, że chcecie umieścić dużo zdjęć, ale jakaś podstawowa selekcja by się przydała- wstawianie nieostrych zdjęć wyglądających jak zrobione mydelniczką jest hmmm… słabe

  3. Te kilka pożarów z tego roku w tym mieście wywaliło w powietrze zapewnie tyle syfu co wszystkie domy jednorodzinne w Lublinie i okolicach przez kilka zim. Tylko że dymy wysokich lotów i opad ze sto kilometrów od Lublina.

  4. To wszystko się dzieje przez to że ludzie z Kunickiego osiedlili się na terenie Felina ….

  5. To jest katastrofa ekologiczna, a winnych nie będzie. Bo po co.

  6. Spokojnie budują już firmę która będzie „zajmowała” się oponami w Chełmie. Więc Lublin odetchnie z ulgą. Za to ci z Chełma maja przesrane.