Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Takie dworce wybudują w naszym regionie. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę

PKP po raz kolejny przymierza się do budowy dworców systemowych. Poprzedni przetarg zakończył się fiaskiem. Powodem był brak zainteresowania firm, bądź też zbyt drogie oferty.

PKP SA ogłosiło kolejny przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie dworców systemowych. Poprzednie postępowanie, które podzielono na 11 części, nie zostało rozstrzygnięte. Powodem był brak zainteresowanie potencjalnych wykonawców, bądź też oferty znacznie przekraczające przeznaczone na ten cel środki. Tym razem kolej szuka już firmy, która podejmie się całości inwestycji, czyli zajmie się realizacją wszystkich 20 obiektów.

Cztery z nich mają powstać w naszym województwie. Chodzi o dworce w Kraśniku, Sadurkach, Świdniku oraz Kaniach. Każdy z nich będzie w „bogatszej” wersji, gdyż zostaną one wyposażone w toaletę, ogrzewaną poczekalnię a także część komercyjną bądź kasę z zapleczem sanitarnym. W Kaniach i Sadurkach dworce maja powstać w nowym miejscu, zaś w Kraśniku i Świdniku na miejscu dotychczasowych obiektów. Przy czym stare budynki przeznaczono do rozbiórki.

PKP na całość inwestycji przeznaczyło 48,8 mln zł. Jako jedyne kryterium, które decyduje o wyborze wykonawcy, określono cenę. Inwestor na oferty oczekuje do 28 września zaznaczając, że czas na realizację zamówienia wynosi 70 tygodni, z czego przygotowanie dokumentacji 37 tygodni a prace budowlane 33 tygodnie.

100
(fot. PKP SA)
2018-08-26 :19:18

4 komentarze

  1. Niech sobie sami wybudują za takie pieniadze jak oferują …takie „przetargi ” to jest jakieś nieporozumienie ….ktoś sobie ustala z góry jakąś cenę za którą ma mu ktoś inny to zrobić …to tak jakbym np.szukał kogoś kto wybuduje mi i wykończy dom za jakąś wymyśloną przeze mnie kwotę np.100 000tys ..a ja bym się dziwił że nie ma chętnych …albo idę do sklepu biorę coś z półki i mówię ze zaplacę połowę tego co kosztuje ,bo tylko tyle mam …leczyć się powinni co niektórzy mający takie chore pomysły

  2. galerie handlowe z opcją dworca od 8-16 od pon-pt 😀

  3. Taka mała uwaga do artykułu miejscowoć Kanie odmienia się w Kanim a nie w Kaniach

Wiadomości z info112