Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dwaj mieszkańcy Świdnika mają do zapłacenia po 5 tys. złotych kary

Na jednym ze świdnickich osiedli w zaparkowanym samochodzie przebywało dwóch mężczyzn spożywających alkohol. Obaj zostali ukarani mandatami, zaś Powiatowy Inspektor Sanitarny nałożył na 62 i 64-latka karę w kwocie po 5 tys. złotych.

W piątek po południu policjanci ze Świdnika otrzymali zgłoszenie, że na jednym z osiedli w samochodzie od dłuższego czasu siedzi kilku mężczyzn, przez co swoim zachowaniem nie stosują się do zakazu zgromadzeń i obowiązujących przepisów.

Jak się okazało na miejscu, dwaj mężczyźni spożywali alkohol. Obaj nie reagowali na wszelkie informacje o zagrożeniu zachorowania na COVID-19. Byli aroganccy i lekceważyli polecenie. W związku z obowiązującym prawem policjanci w drodze mandatu karnego nałożyli na nich grzywny w wysokości po 500 złotych.

Mężczyźni odmówili przyjęcia mandatów, więc został sporządzony wniosek do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świdniku. Jego decyzją na 62 i 64-latka została nałożona kara pieniężna w kwocie po 5 tysięcy złotych.

(fot. lublin112.pl)

38 komentarzy

  1. Ludzie ogarnijcie się, w Polsce nie został ogłoszony stan wyjątkowy więc jakiekolwiek mandaty są bezprawne i nie zastanawiacie się dlaczego wystawia je sanepid a nie policja czy sąd??? To jest unikanie odpowiedzialności w razie roszczeń o przekroczenie uprawnień w przyszłości, te restrykcje które obecnie obowiązują są wyłącznie zdroworozsądkowe a nie przestrzeganie ich przez zdrowych obywateli nie może podlegać karze z punktu widzenia prawa. Może niedługo jak pis ogłosi że trzeba iść do kościoła i poświęcić jajka, to za brak obecności przyjmiecie mandat od księdza