690 680 960

Dwa martwe psy na posesji. 45-latka zagłodziła zwierzęta

Policjanci zatrzymali 45-latkę, u której na posesji znajdowały się dwa martwe psy. Jak się okazało kobieta zagłodziła zwierzęta.

Policjanci otrzymali informację od jednego z mieszkańców gm. Trzydnik Duży, że na terenie jednej z posesji znajduje się martwy pies.

Po przyjeździe na miejsce policjanci odnaleźli drugie martwe zwierzę w drewnianej budzie. Wezwany na miejsce weterynarz wstępnie określił, iż przyczyną śmierci zwierząt było ich zagłodzenie.

– Właścicielka w momencie interwencji była pijana, w organizmie miała prawie 4 promile alkoholu. W rozmowie z policjantami oświadczyła, że nie dawała karmy psom, gdyż od dłuższego czasu codziennie spożywa alkohol. Ciała padłych psów zostały zabezpieczone przez weterynarza do badań – informuje st.asp. Janusz Majewski z kraśnickiej policji.

Właścicielka czworonogów trafiła do aresztu. Wkrótce zostaną jej postawione zarzuty o rażące zaniedbania wobec zwierząt skutkujące ich śmiercią. Odpowie za to przed Sądem.

Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, a w przypadku ustalenia w takcie badań, iż działała ze szczególnym okrucieństwem, kara może zostać zwiększona do 3 lat.

68-117654

68-117653

2017-11-27 14:00:08
(fot. Policja Kraśnik)

22 komentarze

 1. Co ? ! do aresztu za psa ? to chyba jakiś żart , zdechły bo stare były. Pies czym jest bardziej głodny to jest bardziej zdrowy. Z człowiekiem też tak jest .

 2. obserwuję taką tendencję od wielu lat : tylko zbliża się zima i 600 bezdomnych osób z Lublina nie ma dachu nad głową , nie ma dla nich ciepłego kąta a nawet koców i ciepłej odzieży to w mediach rusza temat zdechłych piesków i chorych kotków Jest to temat zastępczy by nie dostrzegać osób bezdomnych.

 3. Osoby bezdomne są na własne życzenie , bo zawsze można iść do noclegowni ale tam nie można pić . Nikt nie twierdzi wyższości psa nad człowiekiem ale te psy zanim skonały na łańcuchu cierpiały straszliwie , ból jest ogromny !!! i to trwało wiele tygodni bo pies to wytrzymałe zwierzę

  • Bezdomny w noclegowni nadal jest bezdomnym, geniuszu.

   • Tyle,że człowiek sam stanowi o sobie, a zwierzę jest na łasce pana. Jak komuś brakuje odpowiedzialności żeby się zwierzęciem zająć to niech się tego nie podejmuje

 4. Mogli by Tę „kobietę” zaszyć jakimś esperalem – tylko tak trwale na dłużej. Podejrzewam, że dla tego typu społeczeństwa kara byłaby jedną z najgorszych.

 5. to jest wschodni dobrobyt po Pissowsku!!!

 6. Zabic suke to malo. Gdyby pies nie mial lancucha dal by sobie rade. Saa mnam psa ze scgroniska ktory kilka miesiecy glodowalbo byl bezdomny i jakos sobie dal rade. Trzeba to bvabsko na lancuch i bez jedzenia

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.15%
 • GBP 5.0417zł -0.18%
 • EUR 4.3233zł -0.24%
 • CHF 4.5689zł 0.02%

Polub nas