Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Duże zmiany w miejskiej komunikacji: Ruszają spotkania z mieszkańcami

Tylko do 21 czerwca mija termin zgłaszania lubelski Zarząd Transportu Miejskiego czeka na uwagi oraz propozycje zmian w nowej siatce połączeń lubelskich autobusów i trolejbusów. Nowy układ komunikacyjny ma się znacznie różnić od obecnego.

W Lublinie ruszają otwarte spotkania informacyjne z mieszkańcami w ramach trwających konsultacji społecznych nowego układu połączeń. Pracownicy ZTM-u oraz ratusza chcą wysłuchać co mieszkańcy poszczególnych dzielnic sądzą o nowej propozycji siatki połączeń oraz jakie mają zastrzeżenia i propozycję co do proponowanych zmian. A tych jest bardzo wiele, spora część linii autobusowych jak i trolejbusowych ma kursować innymi trasami, niektóre zostaną zlikwidowane inne zastąpione trolejbusami.

Spotkanie z mieszkańcami dzielnic Wieniawa, Śródmieście, Stare Miasto, Sławin, Sławinek oraz Szerokie odbędzie się w środę 10 czerwca br. o godz. 18:00 w patio XXIII LO przy ul. Poniatowskiego 5. Spotkanie z mieszkańcami dzielnic Tatary, Bronowice, Felin oraz Kośminek w piątek 12 czerwca br. o godz. 18:00 w stołówce SP nr 32 przy ul. Tetmajera 2. Z mieszkańcami dzielnic Abramowice, Zemborzyce, Wrotków, Dziesiąta, Za Cukrownią oraz Głusk przedstawiciele ZTM-u spotkają się w poniedziałek 15 czerwca br. o godz. 18:00 w sali gimnastycznej VI LO przy ul. Mickiewicza 36

Z kolei w środę 17 czerwca o godz. 18:00 w sali konferencyjnej Filii nr 32 Miejskiej Biblioteki Publicznej „Biblio” przy ul. Szaserów 13-15 rozpocznie się spotkanie z mieszkańcami dzielnic Czuby Północne, Czuby Południowe, Węglin Południowy, Węglin Północny, Konstantynów oraz Rury. Zaś z mieszkańcami dzielnic Czechów Południowy, Czechów Północny, Hajdów – Zadębie, Kalinowszczyzna oraz Ponikwoda w piątek 19 czerwca o godz. 18:00 w auli widowiskowej ZS nr 5 przy ul. Elsnera 5.

Poniżej przedstawiamy całość zmian, jakie zostały zaproponowane dla komunikacji miejskiej w Lublinie.

Duże zmiany w miejskiej komunikacji: Ruszają spotkania z mieszkańcami

(fot. lublin112)
2015-06-09 17:03:04

16 komentarzy

  1. Najlepiej niech wszystko jeździ do Abramowic, trolejbusy, autobusy i ambulanse – tylko żeby miejsc dla pacjentów wystarczyło, bo połowa pasażerów Komunikacji Miejskiej zwariuje od tych zmian „na lepsze”.

  2. ZAJ..BIŚCIE ROBIĄ Z 14ki DRUGĄ 9kę !! MOŻNA PRZESIADAĆ SIĘ NA FABRYCZNEJ Z 9ki, BO JEST W CO. DZIĘKUJĘ JEŹDZIĆ NAOKOŁO ! PRZEZ PIŁSUDSKIEGO JEST SZYBCIEJ, A NIE PCHAĆ SIĘ JESZCZE NA PLAC WOLNOŚCI W TEN TŁOK!!!

  3. Mam pytanie. Pracuję a Targu Pod Zamkiem. Dojeżdżam z Bronowic. Do tej pory mogłam jechać 16 lub 23. Teraz ich tam nie ma. Jak mam się dostać do pracy. Jazda z przesiadką to naciąganie na dodatkowe bilety.

  4. wrescie z Mętowa będzie mozna dojechac 17 to nam p[asuje a 27 dajci3 do Jabłonnej byłoby wtedy oki

  5. dajcie 27 do do jabłonnej ile wiecej osób byjeździło my z czerniejpowa chodzimy na 27 aktualnie lub nas samochodami dowoza

Z kraju