Lublin: Duże utrudnienia w ruchu związane ze Światowymi Dniami Młodzieży

Kierowcy poruszający się ulicami Lublina w sobotę muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Wszystko za sprawą odbywających się Światowych Dni Młodzieży.

W sobotę od rana wyłączony z ruchu będzie Plac Dworcowy i kierowcy nie będą mogli poruszać się w jego rejonie do 2 sierpnia. Z kolei od godziny 8 do 22 wyłączony będzie odcinek ul. Lubelskiego Lipca, od ul. Cukrowniczej, podobnie jak sama ulica Cukrownicza. W rejon placu Dworcowego będą mogły wjechać jedynie pojazdy komunikacji miejskiej.

W godzinach 10-12 będą utrudnienia na trasie plac Zamkowy – al. Unii Lubelskiej – ul. Stadionowa – Arena Lublin. Z placu Zamkowego na Arenę Lublin przejdą w tym czasie pielgrzymi. Należy liczyć się także z utrudnieniami na ulicach przyległych do trasy przemarszu.

2016-07-23 09:40:40
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. Studętkom jezdem to wiem, że...

  W Lublinie jak zwykle – jak nie urok to Światowe Dni Młodzieży, albo przynajmniej pielgrzymka do sanktuarium jednej z wielu matek boskich.

 2. Światowe Dni Młodzieży są w Krakowie nie Lublinie,nie rozumiem po co te zmiany.Kolejny wymysł miłościwie nam PiSujących.Najlepiej wyłączcie cały Lublin z ruchu.Mieszkańcy będą wam wdzięczni.

 3. Ta, ja już mam dosyć, wygonić to wszystko za miasto , jak nie pielgrzymki , to rowerzyści i swoje kolarskie wyczyny, to pseudo biegacze, to jakieś przemarsze, i na dodatek Studenty. Kurde, jest tyle miejsca za Lublinem działek i pól za grosze, że wykupić parę hektarów, wybudować tam uczelnie i internaty i niech tam siedzą. Ludzie tam otworzą swoje biznesy xerowe, knajpowe, i imprezowe a Lublin nie będzie miał korków i tłumów spacerowiczów w Centrum.
  Szlak człowieka trafia , jak przyjdzie przejechać przez miasto a tam biedne studenty jeżdżą swoimi autami 2-3km do uczelni ze stancji, albo biedni nauczyciele czy tam wykładowcy , bida aż piszczy a parkingi pod uczelniami pękają w szwach!! Tak samo biegacze czy kolarze!! Wygonić to niech jeździ czy biega w koło zalewu czy po lesie, a nie kurde blokują ulice i wynajmują kupe Policji do zabezpieczenia , by coś gdzieś ktoś w kogoś nie wjechał. W koło zalewu wystarczyły by dwa Radiowozy i koniec, a nie co skrzyżowanie to auto Policyjne i po dwóch do czterech niebieskich , a do stłuczki czy do interwencji się dwie godziny czeka bo nie ma patrolu wolnego. No tak to my się nie dziwmy, że ludzie z Lublina uciekają , jak tu się nie da normalnie poruszać. Ci tacy wszyscy biedni co tak płaczą i strajkują, powinni mieć zakaz poruszania się autem , jak mają poniżej 5km na uczelnie!! Od razu był by mniejszy ruch w centrum i by było ekologicznie. A skoro miasto takie ma być EKO , to dla czego pozwala tym biednym studentom i wykładowcom jeździć autem do centrum??

  • można twoje wypociny skomentować tylko jednym słowem: STRASZNE

  • Zgadzam się. „Inteligentny” system zarządzania ruchem zainstalowany prawie rok tamu, a nadal NIE DZIAŁA!
   Biegać można po lesie, po drodze rowerowej, więc nie rozumiem czemu blokowane są ulice. Roweraki też mają swoje ścieżki rowerowe, a pchają się na ulice. Z placu Zamkowego pod stadion również można dojść drogą rowerową. Dlaczego ten cały przemarsz ma utrudniać życie kierowcom, a nie rowerakom?

  • A ja proponuje tobie sie przeprowadzic jak ci nie pasuje swiat jest duzy co tu jesszce robisz jak ci tak zle

  • nie znam przepisów i kolorów

   Nie pasuje? – to sie przeprowadź. Lublin taki zapyziały, biedny wschód itp, jedź w swiat to docenisz Lublin. A co do sportu – jakbyś ruszył styje to byś nie miał problemu z rowerami czy biegaczami tylko bił brawo albo sam coś robił.

   PS.
   Jedyne rozwiązanie to zakaz wjazdu samochodów prywatnych do centrum. I luźniej bedzie mieszkańcom, mpk zarobi.

 4. A co na to ludzie honoru kibice motoru?

 5. Państwo nie powinno dołożyć ani złotówki, tym bardziej służby nie powinny być wykorzystywane do takich działań. Niech kościół sie tym zajmnie i w 100% Sponsoruje.

 6. Co tu się dzieje? Kto na to zezwala?

  Myślałem, że to w tym brzydkim Krakowie się dzieje. Wygonić tych pislamistów na poligon albo na jakieś łąki co oni tu w mieście robią? Rozumiem, że za sprzątanie i zabezpieczenie płaci diecezja i biskup.

  • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

   Taaa, zapłaci diecezja, albo i sam „arcy” – oni chętnie by wzięli tyle co musieliby zapłacić jako zapłatę za ochronę.
   Przecież znamy ich nie od dziś i wiemy dzięki komu, dostatnie żyją

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1503zł 0.38%
  • GBP 5.0538zł -0.01%
  • EUR 4.5234zł -0.29%
  • CHF 4.2688zł -0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport