Duża akcja funkcjonariuszy służby celno-skarbowej w całym kraju. Przeszukano ponad 140 miejsc (wideo)

Funkcjonariusze służby celno-skarbowej przeszukali w całym kraju ponad 140 miejsc należących do 71 podmiotów gospodarczych. W ramach działań zatrzymano 4 osoby oraz zablokowano rachunki bankowe ze środkami o wartości ponad 3 mln złotych. 

W akcji zaangażowanych było aż 300 funkcjonariuszy służby celno-skarbowej i pracowników Krajowej Administracji Skarbowej. Działania  ukierunkowane były na zlikwidowanie zorganizowanej grupy przestępczej wprowadzającej do obrotu gospodarczego fikcyjne faktury.

Funkcjonariusze i pracownicy Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego, przy pomocy Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego, Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego, Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz funkcjonariuszy KAS z Ministerstwa Finansów, weszli jednocześnie do ponad 140 miejsc na terenie kraju.

W trakcie działań przeszukano firmy i pomieszczenia mieszkalne, w których mogła być przechowywana fikcyjna dokumentacja finansowo-księgowa i inne dowody przestępczej działalności związanej z wyłudzeniami podatku VAT oraz podatku dochodowego. Czynnościami objęto łącznie 71 podmiotów gospodarczych, głównie z branży budowlanej i usług informatycznych.

Śledczy ustalili, że grupa przestępcza w latach 2018 – 2020 wprowadziła do obrotu gospodarczego fałszywe faktury o łącznej wartości ponad 300 mln zł. Straty skarbu państwa z tytułu podatku dochodowego i podatku VAT sięgają ponad 30 mln zł.

Funkcjonariusze lubelskiej służby celno-skarbowej zatrzymali 4 osoby podejrzane o organizowanie przestępczego procederu. Dwie z nich zostały już tymczasowo aresztowane. KAS zablokowała też rachunki bankowe podejrzanych podmiotów – na kwotę ponad 3 mln złotych.

Czynności procesowe w sprawie prowadzą funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, pod nadzorem prokuratury Okręgowej w Opolu. Szeroko zakrojona akcja możliwa była dzięki czynnościom operacyjnym skrupulatnie prowadzonym od jakiegoś czasu przez funkcjonariuszy Działu Operacyjno-Rozpoznawczego Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

 

 

(fot. wideo KAS)

11 komentarzy

 1. W ramach działań zatrzymano 4 osoby oraz zablokowano rachunki bankowe ze środkami o wartości ponad 3 mln złotych.

  takie maja narzedzia do walki to z nivh korzystaja
  co tu komentowac, lepiej zainteresujcie sie tym czym sie nie interesujecie
  bliscy to Wasze zmarywienie a nie jakies pierdoły na lublin112

 2. Jeżeli chodzi o ściąganie podatków – to w tym nasze Państwo jest prymusem. We wszystkim innym – dykta. Nie twierdzę, że należy pobłażać oszustom podatkowym, ale chciałbym, żeby w innych dziedzinach państwo działało także.

 3. tak sobie można napisać.

  To tak jak jeden developer kupował mieszkania o corki spółki, za zaniżoną kwotę, potem sprzedawał za zawyżoną. Warunki zabudowy z naciskiem politycznym. Centrum Lublina. Dziękuje za uwagę.

 4. Inne Myślenie

  Do akcji zaangażowano 300 osób + pion operacyjno śledczy przygotowujący, zabezpieczono 3 miliony złotych. To w zasadzie porażka. Ci ludzie nawet nie za bardzo zarobili na siebie. A jeśli dodać do tego pracę związaną z rozliczaniem VAT przez innych pracowników KAS, to wychodzi już strata.
  Brawo Wy

  • ta,
   wielka mi akcja: jedna kwerenda danych przesłanych przez JPK

   Dla wyznawców jedynej słusznej:
   Jednolity plik kontrolny stworzył poprzedni ustrój

 5. zobaczcie jakie pajace – wchodzą do zwykłych ludzi w uzbrojeniu i rozglądają sie jakby byli w Afganistanie

 6. Co za ekipa mundurowa. Zwróćcie uwagę jak koleś analizuje dokumenty, ten na drugim planie przy regale ze skoroszytem (1:12) Dobry musi być, szybki jak ruski żołnierz, albo trafił przypadkowo i był znudzony akcją. Gang Olsena w akcji 🙂

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!