Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Duża akcja ABW i CBŚ w Lublinie. Zatrzymano Chińczyków wyłudzających pieniądze

Wczoraj nad ranem do kilku domów na terenie Lublina wkroczyli funkcjonariusze ABW i CBŚ. Rozbito międzynarodową grupę przestępczą.

W poniedziałek, punktualnie o godzinie 6 rano, do kilku domów na terenie Lublina z hukiem wkroczyli funkcjonariusze kilku służb. W działaniach uczestniczyli funkcjonariusze lubelskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z lubelskiej delegatury oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Była to wspólna akcja przeprowadzona pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie.

– Podjechało kilka samochodów, wyskoczyli z nich ludzie w kominiarkach i od razu podbiegli do drzwi. Później zaczęli strzelać a inni obstawili budynek dookoła. Zamknięto także ulicę – relacjonował nam jeden ze świadków całej akcji. Jak ustaliliśmy, nie były to strzały a materiały hukowe, użyte przez funkcjonariuszy w trakcie realizacji całych działań.

Akcja związana była z prowadzonym przez Prokuraturę Apelacyjną w Lublinie śledztwem, dotyczącym grupy przestępczej wyłudzającej pieniądze. Sprawcy działali na terenie Chin, w Lublinie zaś mieli swoją bazę.

– Wejście odbyło się do kilku obiektów na terenie miasta. Posiadaliśmy bowiem informacje procesowe, z których wynikało, że w domach tych mogą znajdować się osoby narodowości chińskiej, legitymujące się paszportami Tajwanu – wyjaśniał nam nadzorujący śledztwo prokurator Andrzej Markowski.

Informacje śledczych potwierdziły się i osoby te zostały zatrzymane. – Podejrzane są one o prowadzenie działalności przestępczej z wykorzystaniem sprzętu komputerowego i łączy internetowych. Działalność ta podobna była do znanych u nas wyłudzeń na wnuczka czy też policjanta. Jednak poszkodowani są nie Polacy a obywatele Chin – dodał prokurator Andrzej Markowski.

Zabezpieczono sporą ilość sprzętu służącego do dokonywania przestępstw oraz wiele dowodów rzeczowych. Czynności z podejrzanymi trwały do późnych godzin nocnych.

2015-10-27 11:46:52
(fot. lublin112.pl)

27 komentarzy

 1. A NA JAKIEJ TO ULICY.??

 2. No tak w niedziele PIS wygrało wybory i sie zaczęło….pukanie nad ranem do drzwi !

  • Przypominam, że jeszcze nie było nawet posiedzenia parlamentu w nowym składzie, więc takie teksty to możesz sobie wsadzić między ośmiorniczkę a bawoli ogon…

  • PiS nie bedzie rzadzic do polowy listopada, a juz jakis cymbal implikuje, ze nalot na chinskich przestepcow ma cos wspolnego z niedawnymi wyborami. Moze jeszcze ci Chinczycy glosowali na PO, albo nowoczesna, a moze na PSL i PiS jest tak swietny, ze mimo ze jeszcze nie przejal sluzb, to juz na nie wplywa i takim geniuszem sie wykazal, ze wykryl tych nieprawoyslnych „wyborow”? Ludzie, wezcie sie ogarnijcie, bo znowu beda rozbiory Polski, albo wroci cos na ksztalt komuny. Jak dlugo mozna byc glupim i biednym? Sami sobie, a jak nie sobie (bo macie jakies uklady ze skorumpowana wladza, co tu ukrywac: PO i PSL, bo czy byla jakas inna przez ostatnie 8 lat?), to innym Polakom fundujecie zycie w biedzie. Zreszta, glupota jest grzechem 🙂

   • Zobaczymy za 4 lata czy będziesz taki mądry. Już się PIS wycofuje ze sztandarowych obietnic. Obawiam się tylko, że te 20% betonu Pisowskiego to nawet jakby im napluć w twarz to i tak powie, że deszcz pada. Mam nadzieję tylko, że młodzi dość szybko się przekonają czym pachnie PIS. Jak zaczną grzebać w in vitro, aborcji, budować kościoły zamiast boisk i dróg i znowu będzie prokurator więzieniem straszył za skręta, to szybko się młodzi zorientują o co tu chodzi. Nie mówię, że przy następnych wyborach polecą w stronę PO ale już takiej głupoty, żeby na ciemnotę głosować więcej nie zrobią.

   • Spokojnie człowieku, to był żart…do połowy listopada chyba jeszcze można zażartować? ;P

  • I bardzo dobrze . Koniec platform w Polsce . Ci Chińczycy za bardzo wzięli do siebie słowa Tuska , że Polska to zielona wyspa .

   • Masz racje i już sie ciesze na nowe święta: święto Marii Kaczyńskiej, święto Lecha Kaczyńskiego, Oczywiści święto Męczenników smoleńskich, rocznica zamachu smoleńskiego i wiele, wiele innych, mam nadzieje że będzie się to wiązało z dniami wolnymi od pracy…ups zapomniałam w tej euforii że zwolennicy pis nie mają dystansu do pewnych spraw a przede wszystkim poczucia humoru.

  • Wg statystyk PO wydało więcej zezwoleń na podsłuchy niż za czasów PiS. Poza tym takie akcje nadzoruje prokuratura a mało możliwe żeby władze się interesowały chińczykami. Plastusiu

  • do uczciwych nie zapukają … bądź spokojny.

 3. Na ul. Jagiellońskiej

 4. ul. Jagielońska Sławinek

 5. NO TO UBĘDZIE KILKU STUDENTÓW Z TAJWANU .

 6. Sztampa ty nic nie pisz na PiS bo i ty będziesz miał pobudkę granatem hukowym

 7. Lublin – miasto ispiracji

 8. Paulina naucz się pisać- ispiracji 😀
  Deprtować tą Chińszczyznę

 9. komenterze a jakze sa na temat bo wszyscy przeczytali i zrozumieli no oprocz lublinianina,pauliny,r(d)upa,michal ,megan ,idiotaanty, sztampa, i tyle szkoda czasu

Z kraju