Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Doskonała reakcja świadków. Zatrzymali pijanego kierowcę

O tym jak ogromne zagrożenie powodują pijani kierowcy, wiedzą chyba wszyscy. Tym razem mężczyzna w porę został zatrzymany.

W niedzielę około godziny 2:10 na ulicy Dziewanny w Lublinie świadkowie dostrzegli poruszające się wężykiem auto. Styl jazdy kierowcy wyraźnie wskazywał, iż może znajdować się on pod wpływem alkoholu. Ze względu na niebezpieczeństwo jakie stwarzał, natychmiast zatrzymali auto oraz powiadomili policję.

Gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze, mężczyzna nie chciał podporządkować się czynnościom, odmawiał podania swoich danych i zachowywał się agresywnie w stosunku do policjantów. Zmuszeni więc byli do użycia środków przymusu bezpośredniego.

Dopiero po użyciu kajdanek mężczyzna się uspokoił. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jechał wraz ze swoją żoną, która znajdowała się w podobnym do niego stanie.

Kobieta usiłowała tłumaczyć mundurowym, że po wyjściu z imprezy nie jechali samochodem, tylko oczekiwali w tym miejscu na taksówkę. Przeczy temu jednak fakt, iż auto stało na środku skrzyżowania, dodatkowo świadkowie nagrali jego jazdę.

Samochód trafił na policyjny parking zaś mężczyzna jak wytrzeźwieje zostanie przesłuchany. Odpowie on za kierowanie pojazdem po pijanemu. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(fot. lublin112)
2016-02-21 11:00:20

18 komentarzy

 1. A o pijanym proboszczu z Willeńskiej nic nie piszecie??

 2. Środki przymusu…jakby to było ze 30 lat temu to by wtedy poczuł środki przymusu bezpośredniego jakby dostał ze 20 pal po nerkach to by się Baranowi odechcialo jazdy po pijaku

  • Jedna nieścisłość Kolego – to BYDLAK, nie baran.

   • szkoda, ze tak mało napisali o jegomościu, ani inicjałów, ani wieku… 🙂

    • Sa siebie warci. Ona idiotka, blondynka, ze pozwala, a on drugi, ze jezdzi, raczej corke lekarzy stac na taksowke, a rodzice pieniedzy nie zaluja dla niej i ziecia. Teraz zaplaca im kare, albo prawnikow, zeby kochanego ziecia wyciagali, sami wzajemnie narazili siebie, a takze innych.

 3. Pan Cieć z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnika

  Brawo dla dzielnych świadków! Trzeba przyznać, że sporo ryzykowali zatrzymując „dzikiego” pijusa.
  Może Wysoki Sąd w swojej nadmiernej empatii nie zaprzepaści ich wysiłku nie uniewinni opoja.

 4. Patologia. Zabrac auto i zlicytowac na rzecz poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. (Dobry i tysiac zlotych) a prawo jazdy zaberc na zawsze. Do tego grzywna ze 20 tys pln

 5. Filozof amator z Rur Wizytkowskich

  Mnie interesuje, czy jakby pijany kierowca chcial jechać wężykiem, to by jechal prosto.

 6. Dobra postawa ludzi, którzy uratowali może czyjeś życie,mienie kto wie. Pozdrawiam

 7. DO PIERDLĄ S[-]….!!..

 8. Dzie wanna? Bede żygał…