Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dorohusk: Próbował przemycić okulary przciwsłoneczne

Kierowca ukraińskiego autobusu, przekraczające granicę w Dorohusku, próbował przemycić kilkaset par okularów przeciwsłonecznych i ozdobnych papierowych opakowań. Towar miał trafić do odbiorcy w Warszawie.

Celnicy na przejściu granicznym w Dorohusku udaremnili przemyt 255 par okularów oraz 250 ozdobnych torebek. Przygotowany z myślą o sezonie letnim zestaw znajdował się w walizce, którą przewoził kierowca jadącego z Kijowa autokaru.

Mężczyzna nie zgłosił towaru do kontroli celnej i tłumaczył mundurowym, że walizkę dostał od swojego szefa z prośbą o dostarczenie jej do Warszawy, gdzie ktoś miał się po nią zgłosić. Nie wiedział, co znajduje się w środku.

Celnicy postawili 43-latkowi zarzut przemytu, zajęli też 3 tys. zł na poczet grzywny. Funkcjonariusze sprawdzają także, czy zatrzymany towar to podróbki. Jeżeli przypuszczenia się potwierdzą i właściciele praw do znaków towarowych złożą wniosek o ściganie sprawcy, 43-latkowi może grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Urząd Celny w Lublinie.

2016-04-07 07:17:27
(fot. Izba Celna)

11 komentarzy

 1. Od dziś czuję się bezpieczniej…

 2. 2 pudełka okularów przeciwsłonecznych ? śmiech normalnie śmiech .

 3. Brawo 🙂 mafia rozbita 🙂 ŻENADA!!!

 4. Sukcesssss przez wielkie S… 255 dzieciaków będzie razić słońce i 250 dostanie prezenty urodzinowe w reklamówce z Biedronki… Widzę że lublin112 schodzi na psy… A szkoda..

 5. Mojego znajomego kiedyś chcieli wrobić w przemyt żywności bo na święta wiózł 7kg cukierków:), nawet ich nie chował bo to cukierki, ale go puścili po groźbach poinformowaniu prasy 🙂

  • Nie wiem czym jest się chwalić… Przed wyjazdem warto poczytać co i w jakich ilościach można przewieść… min. do kwoty 200eu i w opakowaniu jednym może być nie więcej niż 2kg jednego towaru…

 6. jak zwykle państwowe służby na usługach zachodnich korporacji….

 7. Poraz kolejny sluzba celna bedaca na policyjnych stopniach sie osmieszyla . Panowie gdzie tiry z papierosami itp. Chyba w waszych garazach

 8. na 25 lat go albo dożywocie!!!!!!!!!!!!!!

 9. Panowie celnicy patrzcie w niebo .nadlatuje .an-24.od strony ukrainy nad wies zawadowka i zrzuca upominki