Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Doprowadził do kolizji i usnął za kierownicą. Miał 4 promile

Wczoraj w miejscowości Kolonia Trawniki doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Sprawca zdarzenia chwilę po kolizji zasnął za kierownicą. Jak się okazało, 29-latek miał w organizmie 4 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godziną 17 w miejscowości Kolonia Trawniki w powiecie świdnickim. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że zderzyły się tam dwa pojazdy osobowe – mercedes i nissan.

Po przybyciu na miejsce kolizji mundurowi zastali uczestników zdarzenia, w tym śpiącego na fotelu kierowcy pojazdu marki Mercedes 29-letniego mieszkańca gminy Trawniki.

Policjanci ustalili, że 39-letnia kierująca pojazdem marki Nissan zauważyła, że jadący z naprzeciwka kierowca Mercedesa zjeżdża na jej pas ruchu. Kierująca zjechała na pobocze i się zatrzymała, jednak pomimo tego kierowca Mercedesa przodem swojego pojazdu uderzył w pojazd pokrzywdzonej.

Jak się okazało, 29-latek był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 4 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd którym się poruszał został odholowany na policyjny parking.

Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne powyżej 5 000 złotych.

(fot. Policja Świdnik)

5 komentarzy

 1. Mocno dał w szyje.

 2. Dziadek ze "slamsowa"

  Doprowadził do kolizji i usnął za kierownicą. Miał 4 promile – szkoda, że się obudził, bo teraz kary, mandaty, pewnie spory regresik dla poszkodowanych…
  A tak, jednorazowy pogrzeb i po kłopotach.

  P.S. Ciekawym którzy chcą wiedzieć co napisałbym gdyby to byli: córka , żona czy kochanka, odpowiadam : to samo.

 3. Ociec buroki sprzedadzom i grzywnę zapłacom

 4. pewnie sie ptrzejmie tym zakazem bardzo juz to widze tylko do paki i roboty drogowe cos dadza

 5. … to usnął czy zasnął ? … bo jest różnica

Z kraju