Doprowadził do groźnego wypadku i uciekł. Znaleziono go rannego, siedział schowany w porzeczkach (zdjęcia)

Pomimo obrażeń ciała postanowił uciec z miejsca wypadku. Niebawem znaleziono go w porzeczkach. Wszystko wskazuje na to, że sprawca zdarzenia był pijany.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 14:40 w miejscowości Jeziorzany w powiecie lubartowskim. Na drodze wojewódzkiej nr 809 Lublin – Przytoczno zderzyły się dwa samochody osobowe: saab i volkswagen. Na miejscu interweniowała straż pożarna z JRG w Lubartowie oraz OSP w Jeziorzanach i Przytocznie, a także zespoły ratownictwa medycznego jak też policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący saabem 31-latek na prostym odcinku drogi podjął manewr wyprzedzania poruszających się przed nim pojazdów. Nie zachował jednak przy tym ostrożności i kiedy zjechał na przeciwległy pas jezdni, doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka volkswagenem.

Kierowca volkswagena, 49-letni mieszkaniec gminy Michów, odniósł obrażenia ciała i został przetransportowany do szpitala. Z kolei sprawca zdarzenia uciekł pieszo z miejsca wypadku. Policjanci rozpoczęli jego poszukiwania i niebawem znaleźli go ukrytego w porzeczkach. Mieszkaniec gminy Jeziorzany był ranny, dlatego również trafił do szpitala.

Z uwagi na fakt, iż od 31-latka czuć było woń alkoholu, pobrano od niego krew do badań. Po otrzymaniu wyników policjanci przedstawią mężczyźnie zarzuty spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, a także ucieczki z miejsca wypadku. Grozi mu do 4,5 roku pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo będzie musiał pokryć koszty wyrządzonych przez siebie szkód.

(fot. OSP Przytoczno)

11 komentarzy

 1. 31-latek na prostym odcinku drogi podjął manewr poruszających się przed nim pojazdów. W domyśle~wyprzedzania~??

 2. Polski Ład – wspieranie patoli za kierownicą ciąg dalszy.

 3. Niezłe koszty się gościowi szykują. Rozbite auto, kierowca poszkodowany w szpitalu – odszkodowanie, zadośćuczynienie, nawiązka, grzywna. Tak z 80 tyś na początek.

  • jerzy z wieży

   Mam znajomego, który po pijaku (promil i rosło) uszkodził babcę auto i rozwalił słup latarni/trakcji trolebusowej (styczeń 2017) i za nie płacił ani za auto tej babki, ani za słup…

 4. Chciałbym poznać powód wyprzedzania. Za pewne jakaś „oferma” wlokła się przez wieś tylko 60-80km/h czym prowokowała do wyprzedzania.

 5. ” Na drodze wojewódzkiej nr 809 Lublin – Przytoczno”,”na prostym odcinku drogi” – jest co prawda informacja o miejscowości, ale jednak brakuje mi informacji, że zdarzenie miało miejsce w środku wsi. Przez taką wioskę to strach 50km/h jechać. Domy, podwórka, sklepy, przystanki – wszystko metr od jezdni. Żeby jechać szybciej to trzeba jechać ze szklaną kulą, która powie, czy zaraz coś/ktoś nie wyskoczy na drogę.

 6. Franek wystarczy obserwować otoczenie , być trzeźwym i nie jechać przez te wsie i pół miasta więcej niż 70km/h

 7. Jeziorzany ,powiat Lubartów ….a nie jak zwykle odwrotnie i wprowadzenie w bład czytelnika bo w tytule Lubartów z którego do Jeziorzan jest grubo powyzej 30 km

  • W błąd, to Ciebie wprowadza Twój mózg. Tyle razy było wyjaśniane, że artykuły są uporządkowane wg powiatów, a ten z uporem maniaka wciaż swoje. Nawet dziecko w przedszkolu potrafiłoby to zrozumieć. Aje jak widać są osobniki, które nie potrafią.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska