Dokumentacja do budowy drogi ekspresowej z Lubartowa w stronę Białegostoku droższa niż się spodziewano

Dziewięć firm chce przygotować dokumentację projektowo – kosztorysową do budowy drogi ekspresowej z Lubartowa w kierunku Białegostoku. Złożone oferty są droższe, niż środki jakie zarezerwował na ten cel inwestor.

Praktycznie wszystkie oferty, jakie złożyły firmy projektowe biorące udział w przetargu na wykonanie koncepcji programowej oraz dokumentów przetargowych dla odcinka drogi ekspresowej S19 od granicy z województwem mazowieckim do Lubartowa, przekraczają zarezerwowaną na ten cel kwotę. Postępowanie obejmuje przygotowanie dokumentacji niezbędnej do ogłoszenia przetargu dla trzech zadań dotyczących budowy S19. Każde z nich podzielone jest na dwa odcinki.

W części pierwszej zawarto odcinek o długości 17,3 km, od granicy województw do węzła Międzyrzec Podlaski Północ oraz II etap obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego. Część druga obejmuje 40,5 km od Międzyrzeca Podlaskiego do Kocka podzielone na dwa odcinki z granicą na węźle Radzyń Podlaski Północ. Natomiast część trzecia to kolejne dwa odcinki o łącznej długości 23,6 km: II etap obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej oraz dalszy ciąg do węzła Lubartów Północ.

Swoje oferty złożyło dziewięć firm, przy czym cztery firmy zainteresowane są realizacją trzech części na jakie podzielono cały odcinek. Jedna z firm zainteresowana jest dwoma odcinkami a cztery tylko jednym. Inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, przeznaczył na dokumentację odpowiednio: 2,672 mln zł, 5,574 mln zł oraz 3,420 mln zł. W przypadku pierwszej części żadna z firm nie złożyła oferty, mieszczącej się z w przewidywanym budżecie. W części drugiej i trzeciej tylko jeden oferent zaproponował kwotę, niższą od zarezerwowanej na ten cel.

– Opracowanie dokumentacji projektowej to kolejny etap przygotowań do budowy S19. W koncepcji programowej opracowane zostaną m.in.: warianty rozwiązań węzłów czy też dróg do obsługi ruchu lokalnego, a także przeprowadzone badania geologiczne. Wykonawca będzie miał 23 miesiące na zrealizowanie koncepcji programowej, kolejne dwa na dokumentację przetargową i dziesięć miesięcy na realizację obowiązków w trakcie przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych w trybie projektuj i buduj – wyjaśnia Krzysztof Nalewajko z GDDKiA.

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty cena będzie stanowić 60 proc. kryterium oceny, doświadczenie personelu 30 proc., a kolejne 10 proc. klauzule społeczne, czyli zatrudnienie bezrobotnych do 30 lub powyżej 50 lat do prac wspomagających projektanta.

(fot. lublin112)
2017-08-13 13:50:00

Zobacz również

20 komentarzy

 1. myślałem, że już będą budować

  coś długo będą robić tą dokumentację

 2. Prawda jest taka że Lublin – Rzeszów powstanie (i bardzo dobrze) a reszta to.,,wróżenie z fusów.

 3. Ale po co komuś jakieś drogi za kilkanaście milionów. Mamy przecież plac za 50.
  To jest plac na miarę naszych możliwości. My tym placem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz plac, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo!

 4. Podajcie szczegóły koncepcji drogi, czy prawdziwa droga S czy tylko namiastka jak obwodnica Kocka gdzie nic nie można wyprzedzić jeśli trafisz kilka TIRów na raz.

 5. Z Lubartowa na północ i tak jest w tej chwili prawie „autostrada ” .Czemu nie robią koszmarnego odcinka z Lubartowa do Lublina ,gdzie niedługo przejazd 20 paru kilometrów ,dzięki miejscowosci Niemce , będzie trwał ponad godzinę i będzie zaczynał się korkiem zaraz za Lubartowem …

  • „dzięki miejscowości Niemce” tak miejscowość jest winna „zakorkowaniem drogi” -brawo:D

   • „dzięki miejscowości Niemce” Nom, skandal. Ech, ci wredni mieszkańcy miejscowości Niemce. Muszą akurat tam mieszkać??? I co to z nimi zrobić? Wysiedlić? A jak nie będą chcieli? Zrównać z ziemią? Przecież wiadomo, że oni są wręcz wniebowzięci tymi tysiącami TIR-ów, które dziennie przetaczają się przez ich miejscowość i wcale nie chcą budowy obwodnicy, o którą ani trochę się nie upominają od kilkudziesięciu lat 🙂

 6. pytanko do redakcji coś wiadomo o obwodnicy niemiec?

  • Ad. Niemce : Tak, jak dotychczas polnymi…

   Od tego odcinka (Lublin -Lubartow) powinni zacząć, a nie z drugiej strony… Ale o czym gadać, jak u rządzących z myśleniem na bakier…

  • Tak. Pan U. Co codzien konna bryczka jezdzi powiedzial ze ekspesoowa i tak koniom koni nie doda i beda chlopy korki.. .

 7. Szybciej byłoby ta wioskę z ziemią zrównać… niż doczekamy się obwodnicy

 8. Tak niestety własnie dzięki miejscowosci Niemce ,czy to się komuś podoba czy nie …fakty są takie że zamiast pomyśleć jak usprawnić przejazd przez tą miejscowość ,zrobiono dokładnie na odwrót …czyli zrobiono wszystko żeby ten przejazd utrudnić i spowolnić …nie ma chyba drugiej takiej miejscowosci w kraju ,przez którą przejazd generował by kilkukilometrowe korki

  • Jest . Kołbiel . Rumia…

  • Czyli defacto próbują usprawnić i to znacząca. Utrudnili i tak słaby przejazd dając powód władzy do wybudowania w końcu tej obwodnicy i trasy S19.

  • Dokladnie $. Wpierdzielili swiatla ktore blokuja ruch i stad te korki. Najdalej 2-3 lata temu sie nie korkowalo jak nie bylo swiatel. Z drugiej strony co mieliby powiedziec piesi w swieto dyszla , tylko obwodnica ich ratuje te dwie chaty na krzyz. Bezpieczenatwo najwazniejsze wiec stoimy.

 9. W tamtym roku gddia chodzili mierzyli tyczyli dzialki.co z tymi pracami??wydali setki tysiecy na prace i nic. Nowe firmy maja to robic za darmo bez pewnosci na sukces wygranej??

 10. Niemce źle kojarzą się obecnej wladzy więc jakakolwiek inwestycja dlanich z definicii jest skreślana

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika