Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Oblał się benzyną, siadł na ziemi i wziął zapalniczkę. Policjanci obezwładnili go w ostatniej chwili

Na widok policjantów usiłował podpalić oblane wcześniej benzyną ubranie. Mundurowi, nie bacząc na zagrożenie swojego życia lub zdrowia, błyskawicznie go obezwładnili.

W sobotę nad ranem policjanci z Biłgoraja otrzymali zgłoszenie o próbie samobójczej. Wynikało z niego, że na terenie jednej z posesji w gminie Józefów, mężczyzna chce się podpalić. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol z Komisariatu Policji w Józefowie.

Gdy asp.szt. Stefan Kawalec i asp.szt. Henryk Tracz dojechali pod wskazany adres, usłyszeli krzyki dobiegające zza zabudowań gospodarczych. Tam zastali siedzącego na ziemi mężczyznę, obok którego stała odkręcona bańka na paliwo z resztką płynu na dnie. Mężczyzna w rękach trzymał zapalniczkę.

Na widok policjantów próbował podpalić oblane paliwem ubranie, które miał na sobie. Funkcjonariusze nie bacząc na własne bezpieczeństwo, natychmiast obezwładnili mężczyznę. Jak się okazało 30 – letni mieszkaniec gminy Józefów był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna z uwagi na fakt, że stwarzał realne zagrożenie dla swojego życia i zdrowia, po przebadaniu przez lekarza został osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Później trafił pod opiekę rodziny.

(fot. pixabay.com)
2017-08-13 13:00:29

17 komentarzy

 1. po co ratowali?

  • Po to żeby społeczeństwo nie musiało pokrywać leczenia oparzeń, w razie jakby komuś przyszło do głowy gasić głupca i wieźć do szpitala.

 2. To kpina jakaś ! powinien trafić do wariatkowa na 2-3 tygodnie , może ma chorobę psychiczną .Następnym razem wysadzi cały dom

 3. Jak chciał się spalić to po ch…. dzwonił na policję.Teraz chłopakom mundury smierdzą.

 4. A bo on tak chciał się podpalić.No szkoda,że tego nie zrobił.

 5. co wy przeżywacie. On żyje a aspiranci dostaną medale i nagrody. Wszystko gra.

 6. Obrońca_zagubionych

  Jak czytam te komentarze to aż nie wierzę w to co widzę, łatwo się ciska w ludzi kamieniami ale nie życzę nikomu żeby znalazł się w tak ciężkiej sytuacji życiowej jak ten człowiek. To bez wątpienia wołanie o pomoc zagubionego człowieka który sobie nie radzi ze swoimi problemami i czuje się samotny i nierozumiany. Myślcie trochę zanim rzucicie kamień bo nikt nie zainteresował się dlaczego doszło do tej sytuacji tylko od razu osądzacie bez jakiegokolwiek zrozumienia czy współczucia.

 7. Obrońco zagubionych , dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane DOBRODZIEJU… ktoś kto robi takie rzeczy powinien być w szpitalu psychiatrycznym na leczeniu , bo załamania nerwowego czy psychozy ot tak nie wyleczy . Tamten co wysadził kamienicę też był ”zrozpaczony”

  • No i co ten szpital psychiatryczny da? Zrobisz z niego wytlumiona rosline bez emocji czy sztucznie go rozweselisz i zrobisz z niego wesolkowatego odhamowanego kretyna? Jak wolisz? Należało by ustalić prawdIwego powody i zbadać jego sytuacje życiową. Potem ewentualnie jakas pomoc i psychoterapia, wsparcie dlugofalowe. Tylko nie sadze ze ktoś to zrobi, nikomu sie nie będzie chciało. Policja nie jest od tego (nie w tym kraju) a opieka psychologiczna na NFZ to fikcja. Cos jeszcze chcesz odkrywczego napisać?

 8. niedorzecznik Lublina

  Mamy 8.000 samobójstw rocznie i około 3.000 ofiar wypadkow drogowych. Moze władza w końcu otworzy oczy. Bo miejsc w psychiatrykach juz brakuje. Czas powoli zacząć budować nowe szpitale i pawilony dla chorych – za Twoje, Wladzo, pieniądze.

 9. Ośm tauzenów samobójców (!) powiadasz? To fajnie!
  To znaczy, ze 8 tysięcy mniej świrusów na utrzymaniu, tyle samo wolnych miejsc pracy, czyli mniejsze bezrobocie, 8 tysięcy pogrzebów taniej kosztuje niz np. pokrycie szkód związanych z wyczynami takich świrusów…
  Same dobr rzeczy – należy dążyć do powiększenia tej liczby samobójstw – może jakiś wolontariat zawiązać…
  Warto pomagatsc!!!

  • A jeśli spojrzysz na to finansowo…. Od strony Państwa. 8.000 osób, co do których jest angazowane ratownictwo medyczne, opieka lekarska, pogrzebowe usługi komunalne, czynności Policji i prokuratury. Z perspektywy Państwa jest to 8.000 podatnikow mniej. Jest to tez tyle samo potencjalnych rak do pracy mniej. Podsumowując, jestes tępym glupcem lub dzieciakiem majacym 15 lat. A zachorować psychiatrycznie może każdy.

 10. Swawolnik zmurszały

  Po mojemu, to jakoś słabo „chciał” i chyba raczej na pokaz..
  Ale jak raz „chciał”, a uniemożliwiono mu to „chcenie” to zechce powtórzyć „rozrywkę”, ale nie na pokaz, tylko skuteczniej.
  Miejmy taka nadzieję.

Z kraju