690 680 960

Dobra informacja dla mieszkańców Prawiednik i okolic. Nie będą musieli chodzić na przystanek przy ul. Cienistej

W miniony poniedziałek opisywaliśmy problemy mieszkańców Prawiednik i okolic w związku z przystankiem tymczasowym zlokalizowanym przy ul. Cienistej, który powstał na czas budowy pętli przy ul. Osmolickiej. Dzisiaj ZTM Lublin poinformował, że przystanek będzie przeniesiony do Prawiednik.

Kilka dni temu ruszyły pierwsze prace związane z przebudową pętli autobusowej przy ul. Osmolickiej w Lublinie. W związku z tym przystanek został przeniesiony na ul. Cienistą. Zmiana ta nie spodobała się mieszkańcom Prawiednik i okolic, ponieważ lokalizacja tymczasowego przystanku była dość niefortunnie wybrana, głównie ze względu na bezpieczeństwo pasażerów. Mieszkańcy wskazywali nam, że są zmuszeni spacerować ponad kilometr wzdłuż ul. Osmolickiej w kierunku Lublina. Chodziło głównie o to, że na odcinku tym biegnącym przez las, nie ma chodnika, pobocza i oświetlenia.

Przeczytaj: Sygnał od Czytelnika: Prawiedniki i okolice bez komunikacji miejskiej, a do przystanku trzeba iść kilometr

Dzisiaj okazało się, że przy współpracy ZTM z gminą Głusk udało się znaleźć tymczasowe rozwiązanie w postaci „pętli nawrotowej”. Jak informuje Monika Fisz Inspektor ds. marketingu i kontaktów z mediami Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, pętla powstanie na terenie gminy Głusk i zapewni ona trasę przejazdu dla dowozowej linii nr 725, pozwalając na objęcie obsługą komunikacyjną pasażerów rejonu pętli w Prawiednikach, na czas trwania przebudowy dotychczasowej pętli przy ul. Osmolickiej.

Od dnia 19 kwietnia br. (poniedziałek) zmianie ulega dotychczasowa trasa linii nr 725, umożliwiając pasażerom przesiadkę w pojazdy linii nr 8 i 25 na przystanku Zemborzyce Górne.

Trasa linii nr 725 po zmianie: Prawiedniki – Osmolicka – Cienista – Krężnicka – Zemborzyce Górne. Przystanek początkowy/końcowy w Prawiednikach będzie zlokalizowany ok. 100 metrów za obecnie przebudowywaną pętlą w kierunku Polanówki.

Trasa linii nr 25 pozostaje w obecnym kształcie, w obu kierunkach przejazdu: … – Żeglarska – Krężnicka [Zemborzyce Górne 01/04] – z pominięciem ul. Cienistej i Osmolickiej

Mapa z trasą linii nr 725

(fot. Google Street View, ZTM)

8 komentarzy

 1. Niech miasto dalej tak działa (czyli zniechęca do korzystania z komunikacji miejskiej), a niebawem nie da się samochodem wyjechać, bo wszystko będzie wiecznie zakorkowane a o wolnych miejscach postojowych będzie można pomarzyć.
  Jeszcze +10% samochodów, a samochody już nie będą zastawiały jedynie chodników, ale będą parkowały w ogródkach, piaskownicach, boiskach czy na mało stromych schodach. Miejsce na chodnikach, trawnikach i drogach pożarowych już w wielu miejscach się skończyło i chyba ludzie zaczną niedługo jeździć z piła i drzewa wycinać, żeby zaparkować.

 2. Podpis (Wymagane)

  Skoro zostało znalezione miejsce do zawracania to czemu nie przywrócono „normalnego” 25 tylko zostawiono ta protezę?

  • Z informacji jakie posiadam zastępcza linia 725 obsługiwana jest przez najmniejsze pojazdy MPK czyli Autosan Sancity 9LE mający ok 9 m. długości, normalną trasę 25 obsługują autobusy 12 m lub dłuższe.

 3. Tego nie potrafię pojąć dlaczego normalnej 25 nie puszczono dalej przez Nowiny do Krężnicy Jarej gdzie bez problemu autobus 12 metrowy by zawrócił. Na pewno jest to dużo tańsze rozwiązanie niż tworzenie bez pojęcia nowej linii… Podobno powinniśmy oszczędzać a tu wydajemy bez najmniejszego sensu pieniądze. No ale mieszkańcom Nowin i Krężnicy nie możemy zrobić dobrze bo kto za to zapłaci….

  • Bo się ludzie przyzwyczają i będą walczyć o pozostawienie takiej trasy. Wtedy to przebudowa pętli w Prawiednikach stanie się bezsensowna.

  • Pewnie chodzi dopuszczalny tonaż nawierzchni

 4. Puścić mpk do Strzyżewic i będzie bez problemu i chętnych się znajdzie

  • No tak a za rok MPK Lublin będzie jeździć do Biłgoraja chętnych też pewnie się znajdzie

Kursy walut

 • USD 4.4787zł 0.84%
 • GBP 5.4534zł -0.04%
 • EUR 4.6995zł 0.21%
 • CHF 4.7472zł -0.15%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ