Dobiegają końca Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej w Wojciechowie

Od piątku w Wojciechowie trwają Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej. Dzisiaj ostatni dzień imprezy. Do późnego wieczora na scenie prezentować się będą zespoły muzyczne.

Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej to spotkanie najlepszych kowali artystów z całej Polski i z zagranicy. W piątek uczestnicy Targów brali udział w konkursie kucia artystycznego, w konkursie o Nagrodę Kowali Polskich, w konkursie o Nagrodę Publiczności oraz w pokazie kucia konia. Sobota przebiegła pod znakiem konkursu kucia artystycznego w którym do oceny przedstawione zostały dwie prace – pierwsza przywieziona przez uczestnika, oraz druga wykuta na miejscu.

Przez cały dzień trwał także pokaz „Pokaz tradycyjnego odlewania żeliwa i metali kolorowych”. Fachowcy, którzy na co dzień zawodowo zajmują się odlewnictwem artystycznym i użytkowym, prezentowali wykonywanie form odlewniczych z różnych surowców, a następnie wykonali matrycę i odlali pamiątkowy medal okolicznościowy z imprezy.

Dzisiaj po południu, po Mszy św. w intencji kowali, odbył się pokaz kucia prac dowolnych. Na poszczególnych stanowiskach kowale prezentowali i sprzedawali swoje wyroby. Można było też obejrzeć pokaz kucia broni białej. O godzinie 15 zakończyły się atrakcje związane z kowalstwem, ruszyły występy sceniczne. Jako pierwsza zaprezentowała się Kapela Wojciechowska, po niej zespół Akordia, a następnie bardzo popularna w ostatnich latach Rokiczanka. Obecnie swoje najwięjsze przeboje prezentuje Mario Bischin. Na godzinę 20 zaplanowano nocne kucie zaś o godzinie 21:30 wystąpi gwiazda wieczoru, czyli zespół Boys.

(fot. lublin112)
2017-07-09 19:14:30

Szybki i sprawny dojazd naszym reporterom zapewnia:

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7416zł -0.75%
  • GBP 5.0897zł -0.21%
  • EUR 4.5342zł -0.29%
  • CHF 4.213zł -0.38%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL