690 680 960

Dobiegają końca Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej w Wojciechowie

Od piątku w Wojciechowie trwają Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej. Dzisiaj ostatni dzień imprezy. Do późnego wieczora na scenie prezentować się będą zespoły muzyczne.

Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej to spotkanie najlepszych kowali artystów z całej Polski i z zagranicy. W piątek uczestnicy Targów brali udział w konkursie kucia artystycznego, w konkursie o Nagrodę Kowali Polskich, w konkursie o Nagrodę Publiczności oraz w pokazie kucia konia. Sobota przebiegła pod znakiem konkursu kucia artystycznego w którym do oceny przedstawione zostały dwie prace – pierwsza przywieziona przez uczestnika, oraz druga wykuta na miejscu.

Przez cały dzień trwał także pokaz „Pokaz tradycyjnego odlewania żeliwa i metali kolorowych”. Fachowcy, którzy na co dzień zawodowo zajmują się odlewnictwem artystycznym i użytkowym, prezentowali wykonywanie form odlewniczych z różnych surowców, a następnie wykonali matrycę i odlali pamiątkowy medal okolicznościowy z imprezy.

Dzisiaj po południu, po Mszy św. w intencji kowali, odbył się pokaz kucia prac dowolnych. Na poszczególnych stanowiskach kowale prezentowali i sprzedawali swoje wyroby. Można było też obejrzeć pokaz kucia broni białej. O godzinie 15 zakończyły się atrakcje związane z kowalstwem, ruszyły występy sceniczne. Jako pierwsza zaprezentowała się Kapela Wojciechowska, po niej zespół Akordia, a następnie bardzo popularna w ostatnich latach Rokiczanka. Obecnie swoje najwięjsze przeboje prezentuje Mario Bischin. Na godzinę 20 zaplanowano nocne kucie zaś o godzinie 21:30 wystąpi gwiazda wieczoru, czyli zespół Boys.

(fot. lublin112)
2017-07-09 19:14:30

Szybki i sprawny dojazd naszym reporterom zapewnia:

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas