690 680 960

Do Lublina trafiły nowe karetki pogotowia ratunkowego. Niebawem wyjadą na ulice (zdjęcia)

Pięć nowych karetek zakupiło Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Lublinie. Pojazdy będą stacjonowały w podstacjach Śródmieście, Bronowice i Czechów. Dzisiaj miała miejsce ich prezentacja.

W czwartek 10 października przed siedzibą Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie zaprezentowano nowe ambulanse. Pięć pojazdów na bazie Mercedesa Sprintera zostało przystosowanych do potrzeb lubelskich ratowników. Karetki po zarejestrowaniu i wyposażeniu ich w sprzęt medyczny oraz niezbędne akcesoria, będą włączone do systemu ratownictwa medycznego. Pojazdy wyposażone są w automatyczną skrzynię biegów i mają stacjonować w Lublinie na podstacjach: Śródmieście, Bronowice i Czechów. Ambulanse zostały zakupione ze środków własnych pogotowia, a koszt ich zakupu wyniósł 2 150 000 zł.

Jak wyjaśniał Zdzisław Kulesza dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie, wyposażenie każdego ambulansu jest zgodne z wymaganiami Ministerstwa Zdrowia. W każdych karetkach, zarówno tych nowych, jak też użytkowanych od kilku lat, jest ono takie samo. W tym przypadku chodzi głównie o wymianę pojazdów, które jak wiadomo zużywają się, a w każdej chwili muszą być niezawodne. Lubelskie pogotowie przyjęło zasadę, aby ambulanse nie były starsze niż pięć lat

Nowe karetki zastąpią najstarsze z tych, które są obecnie użytkowane. Wycofane pojazdy oczywiście nie trafią na złom, będą służyły jako zastępcze czy też transportowe. Łącznie w systemie ratownictwa medycznego obsługiwanego przez lubelskie pogotowie, jeździ 21 karetek. Obejmują one swoim zasięgiem Lublin, a także powiaty: kraśnicki, łęczyński i świdnicki. W Lublinie znajduje się 11 ambulansów, w Kraśniku 3, po dwa w Łęcznej i Świdniku oraz po jednym w Annopolu, Garbowie i Piaskach. W przyszłym roku lubelskie pogotowie zamierza kupić kolejnych sześć ambulansów.

(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

  1. Kapłan żydowskiej religii będzie poświęcał ? Pytam całkiem serio.

  2. żeby nie stały jak we Wrocławiu tylko .

  3. Czyżby nie było przedwyborczej szopki z politykami przekazującymi kluczyki

  4. Ładniak i jego niekończące się kropidło w tym miesiącu:)

  5. oby tylko na czas dojezdzaly

  6. Oby miał kto nimi jeździć

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!