Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Dlaczego nie należy zatrzymywać się na drodze ekspresowej? Zobacz nagranie kolizji z S12 (wideo)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała nagranie, na którym widać moment wczorajszego zderzenia dwóch pojazdów na drodze S12. Widać na nim, dlaczego zatrzymywanie się na drogach szybkiego ruchu jest zakazane, ale przede wszystkim, jakie niesie zagrożenie dla zdrowia i życia.

– Oto dlaczego zatrzymywanie się na drogach szybkiego ruchu jest zakazane. Ku przestrodze publikujemy nagranie z wczorajszego wypadku na S12 przed Lublinem. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał. Policja ustala, dlaczego auto zatrzymało się na środku jezdni – napisała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad po opublikowanym filmem.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15:10 w miejscowości Panieńszczyzna w powiecie lubelskim. Na drodze ekspresowej S12, na odcinku między Lublinem a Kurowem zderzyły się dwa samochody: osobowy i ciężarowy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Zdarzenie miało miejsce na jezdni w kierunku Lublina, przed węzłem Sławinek, czyli wjazdem na obwodnicę miasta. Z pierwszych informacji wynikało, iż kierowca ciężarówki wjechał w auto osobowe, które zatrzymało się na drodze szybkiego ruchu. Audi kierował obywatel Ukrainy. W zdarzeniu poszkodowane zostały trzy osoby, jednak nie odniosły one poważnych obrażeń ciała.

40 komentarzy

 1. Przecież on biedny, wojna u nich. Niech samorząd sfinansuje temu niezłomnemu bohaterowi nowe auto, by mógł wrócić na weekend nad jezioro… yyy, tzn. na front.

 2. Ślepy czy pisał do agencji?

 3. Pamiętajcie że jak wam silnik zgaśnie na środku eski to zaraz ktoś wam w dup.. wjedzie bo nie wolno się zatrzymywać .

 4. W ciężarówce pewnie filmy oglądał, jakby patrzył na drogę to by widział stojącą osobówkę, miał czas na hamowanie.

 5. Może przerwę chciał sobie zrobić. Ukraińcy znani są z tego że potrafią zatrzymać się na ekspresowce i zrobić sobie przerwe.

 6. Ale to jeszcze powinniście tłuamczenie dla zainteresowanych pisać. Dużo mamy obecnie imigrantów z różnych krajów i do tego odrębnych kulturowo.
  A skoro gddkia nagrywa takie klipy i ma tam monitoring to może zajęliby się wspólnie z policją kierowcami którzy poganiają innych i dojeżdżają do zderzaka nie zachwoując odległości od poprzedzającego pojazdu?
  Miałem do pokonania drogę od węzła Tatary do węzła Sławinek i w tym czasie miałem na zderzaku 3 poganiaczy. Była godzina 21 a wyprzedzałem z prędkością 140-150 na godzinę.

 7. A tu hop i przyjechało coś niezły tuman

 8. No fajnie, teraz to nagrania są po chwili z kamer obsługi ekspersówki, ale jak wasi pracownicy spowodowali kolizję, to nagle żadna nie działała/nie nagrywała jak sprawa trafiła do sądu, tak? imgur . com/a/r30lI7D

 9. Miał zawrócić. Ale nie zdążył ??????

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport