Darmowa komunikacja miejska podczas MŚ FIFA U-20 w Lublinie. Jednak nie dla wszystkich

Coraz bliżej do organizowanych po raz pierwszy w Polsce Mistrzostw Świata FIFA U-20. Dziewięć spotkań zaplanowano w Lublinie. W tym czasie miasto planuje zwolnić kibiców oraz wolontariuszy i zaproszonych gości, z opłat za korzystanie z komunikacji miejskiej.

Na najbliższej sesji lubelscy radni zajmą się wnioskiem w sprawie ustanowienia uprawnień do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w okresie organizacji i trwania na terenie Lublina Turnieju Finałowego Mistrzostw Świata FIFA U-20. Mistrzostwa świata zawodników do lat 20 oficjalnie rozgrywane pod patronatem FIFA odbędą się w Polsce po raz pierwszy. Lublin jest współgospodarzem imprezy, na Arenie Lublin rozegranych zostanie aż 9 spotkań. Pozostałe mecze odbywać się będą w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Łodzi i Tychach. Zarówno mecz otwarcia, jak i finał rozegrane zostaną w Łodzi.

W celu organizacji sprawnego transportu w trakcie imprezy, a także promocji Miasta Lublin, jako jednego z Miast Gospodarzy tego turnieju na forum krajowym i międzynarodowym, postanowiono zapewnić bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. Uprawnienia te mają dotyczyć jednak tylko kibiców i wolontariuszy pracujących przy organizacji wydarzenia. Ci pierwsi będą mogli jeździć autobusami i trolejbusami za darmo tylko w dniu meczu, na który posiadają ważny bilet. Z kolei wolontariusze muszą się legitymować identyfikatorem wydanym przez FIFA. Biletów na przejazd nie będą też musieli kupować posiadacze wydanych przez FIFA zaproszeń, voucherów i akredytacji.

Pierwszy mecz na lubelskim stadionie zaplanowano 23 maja, kiedy to zagrają Tahiti i Senegal. Dzień później zmierzą się Honduras z Nową Zelandią, 26 maja odbędzie się zaś mecz Senegalu z Kolumbią, 27 maja Hondurasu z Urugwajem, 29 maja Kolumbia zmierzy się z Tahiti a 30 maja Norwegia z Hondurasem. Mecz 1/8 finału pomiędzy zwycięzcą grupy C i trzecią drużyną z grup A/B/F odbędzie się 3 czerwca, dzień później zaś mecz 1/8 finału pomiędzy drugimi zespołami z grup B i F. We wtorek 11 czerwca o godz. 20.30 an Arenie Lublin odbędzie się półfinał turnieju. Wiadomo już, że wszystkie mecze będzie można zobaczyć na antenie TVP Sport i TVP.

(fot. UEFA zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Nie darmowa tylko na koszt mieszkańców miasta.

 2. Przez te korki i ogolny paraliz komunikacyjny juz teraz powinno sie jezdzic bezplatnie…

 3. I jak zwykle że rodowity Polak będzie płacił za przejazd i za siebie i w podatku za obcokrajowca żeby ten se za darmo jeździł. Polska mentalność aby tylko uwalić ale swojego obywatela. co za chory kraj i chory baran zarządzający Lublinem.

 4. łoś to jest ktoś

  Czy to jest kolejny element określonej taktyki odwrócenia uwagi od prawdziwej przyczyny generowania zadłużenia miasta? Lubliniacy dokonali bardzo trafnego wyboru władz miasta. Brawo oni! Zapłacą wszyscy w podwyższonych opłatach za wszystko a zaczęło się od śmieci.

 5. dyskryminacja pozostałych korzystających z komunikacja jak na tacy!!!! kto ich wybiera, tych radnych za takie ich pomysły?!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7963zł 1.01%
  • GBP 4.8759zł -0.11%
  • EUR 4.48zł 0.51%
  • CHF 4.156zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki