Dane ze zdjęciami pedofilów oraz gwałcicieli od dzisiaj znajdziesz w internecie. Nie brakuje mieszkańców naszego regionu

Od dzisiaj w sieci można znaleźć dane najgroźniejszych gwałcicieli i pedofilów. Część Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym jest w pełni jawna i dostępna dla każdego.

Od 1 stycznia imiona i nazwiska, zdjęcia oraz inne dane najgroźniejszych gwałcicieli i pedofilów są już w pełni jawne. Zostały zamieszczone w internecie, w ogólnodostępnej części Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Utworzono go na mocy ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym, którą to posłowie uchwalili w maju ub. roku. W rejestrze znajdują się dane osób skazanych za gwałt na osobie poniżej 15 roku życia, jak również za gwałt ze szczególnym okrucieństwem, przy czym w tym przypadku wiek ofiary nie gra roli. Dodatkowo na listę trafiają osoby karane w przeszłości za przestępstwa na tle seksualnym, które po raz kolejny dopuściły się tego typu czynu.

– Prawo do ochrony naszych dzieci stawiamy ponad anonimowość przestępców. Państwo ma obowiązek chronić dziecko a nie pedofila. Przestępca, który krzywdzi dzieci, musi się liczyć z bardzo surowymi konsekwencjami. Nie tylko z wieloletnim wyrokiem, lecz także z utratą anonimowości. Dlatego zaostrzamy kodeks karny w tym zakresie i planujemy kolejne zmiany w przepisach. Po wyjściu z więzienia taki przestępca ma być pod stałą kontrolą, aby wszyscy wiedzieli, że jest ich sąsiadem – podkreśla Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Publiczne rejestry z danymi pedofilów funkcjonują na świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych. Są dobrym sposobem na zapobieganie krzywdzie ofiar, bo pozwalają na skuteczną kontrolę takich przestępców. Rejestr składa się z dwóch części, dostęp do pierwszej mają tylko uprawnione osoby, głównie policja i inne służby, z kolei do drugiej części wgląd ma każdy. Znajduje się tam imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL, zdjęcie a także aktualne miejsce pobytu. Obecnie w rejestrze publicznym umieszczonych jest 768 sprawców, wśród nich nie brakuje mieszkańców naszego regionu. W przypadku zmiany miejsca pobytu, muszą oni pod groźbą kary aresztu, zawiadamiać o tym policję. Jawne też są między innymi informacje o rodzaju, dacie i miejscu przestępstwa każdej z tych osób.

Rejestr jest bezpłatny i dostępny dla każdego w internecie. Można z niego korzystać bez konieczności rejestrowania się na stronie i logowania. Strona umożliwi wyszukiwanie danych po nazwisku albo nazwie miejscowości. Znaleźć go można TUTAJ.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)
2018-01-01 12:20:55

16 komentarzy

 1. Problem polega na tym, ze pedofilia wsrod bogatych biznesmenow, politykow, ksiezy, lekarzy czy prawnikow i tak bedzie ukrywana, a na ta liste trafia tylko pedofile bez wpływów i pieniedzy.

 2. Nie działa

  • Przeglądarka działa bardzo słabo.Wyszukiwanie po miejscu urodzenia (Lublin) parę osób; po miejscu przebywania (Lublin) – brak wyników. Mam nadzieję, że w przyszłości bedzie działać lepiej.

   W tym zasobie powinni się bezwzględnie znaleźć wszyscy sprawcy przestępstw seksualnych.

 3. Jeszcze baze oszustów z urzędów panstwowych wypadalo by zrobic.od dolu do samego sejmu. Dobre przy wyborach,ale musieli bysmy móc wybierac posłów,a nie partie.

 4. A ja wolał bym jednak dowiedzieć się o sąsiedztwie takiego elementu ze świadomością, że jest już unieszkodliwiony… Strona ok, krok w dobrym kierunku… Ale trzeba pójść dalej. Po pierwszym razie, ciupa z informacją o rodzaju przestępstwa ogłoszoną w więzieniu. Bardzo dobry rodzaj reedukacji społecznej. Gdyby to nie pomogło, po recydywie, okrakiem na klocek i temat ucięty raz na zawsze. To się powinno eliminować i przeciwdziałać a nie tylko upubliczniać.

  • tylko człowiek, nie prawdziwy katolik

   Mehow – nowy, bezwzględny, wiejski szeryf Zbyszek! Kariera stoi przed nim OTWOREM.

   • Chemiczna kastracja nie jest moim ani nowym pomysłem, zatem jakie zaproponował byś inne rozwiązanie problemu przyjacielu człowieku? Weekendowe terapie wieczorowe albo kampanie w mediach?

 5. Ale przyznacie, że trochę głupio byłoby gdyby nagle pojawiła się tutaj co trzecia parafia z naszego otoczenia ; ) Więc nie mogą ostrzegać przed wszystkimi.

 6. Ale po jakie licho PESEL?

  • Imię i nazwisko możesz zmienić, peselu już nie. Dla Państwa nie jesteś Janem Kowalskim tylko numerem pesel. Nie ma możliwości, by dwie różne osoby miały ten sam numer. Jeśli go nie znasz, twój sąsiad np. Jan Nowak nie koniecznie jest Janem Nowakiem- pedofilem. Do weryfikacji trzeba mieć więcej informacji.

   • Na ukrainie mozna kupic, niebawem i u nas w koncu bedzie mozna…w koncu Na kasach wiecej ukrainek niz Polek.

  • Zeby cie niewydymal !!!!!!!!!!!!!!

 7. Po jakiego hu.a dawać jakieś linki jak nie działają poprawnie? Może i weszły jakieś ustawy za, które zapłacono z naszych podatków ale za poprawki trzeba zapłacić ponownie.

 8. Na 99% jest na liście gość który pracuje u mnie w firmie tzn. Jest takim samym pracownikiem jak ja. Sprawdzę dziś na listach czy imię i nazwisko się zgadza

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021