Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dał zaliczkę na kosiarki, sprzętu nie otrzymał. Oszust wpadł w ręce policjantów

Policjanci zatrzymali 36-latka podejrzanego o oszustwo na szkodę mieszkańca powiatu puławskiego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu. Jak się okazało, był on poszukiwany przez warszawski sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci z Puław zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu ryckiego, podejrzanego o dokonanie oszustwa.

Poszkodowany zgłosił się do mundurowych z informacją, że padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna przekazał, że stracił 6600 złotych, które przekazał obcemu mężczyźnie jako zaliczkę na dwa traktorki – kosiarki, które tamten obiecał sprowadzić mu zza granicy. Mimo upływu czasu traktorki nie zostały sprowadzone, a kontakt ze sprzedającym się urwał. Przestał także odbierać telefony.

Funkcjonariusze ustalili, że za oszustwem może stać mieszkaniec powiatu ryckiego. 36-latek został zatrzymany. Mężczyzna przyznał, że wymyślił historię z traktorkami, aby wyłudzić od zawiadamiającego pieniądze. Nie był to pierwszy raz gdy tak zrobił. Okazało się, że 36-latek jest poszukiwany przez warszawski sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

Po przedstawieniu zarzutów i przesłuchaniu go, 36-latek trafił do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 1,5 roku.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

Jeden komentarz

  1. Oczywiście za płotem jest trawa bardziej zielona ? nie ma okazji za granicą na traktorki i iinny sprzęt, chyba że uszkodzony i można tanim kosztem u nas naprawić lub zdrutowac