Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pierwsze w historii Lublina żniwa konopi włóknistych już w tę sobotę

10 września odbędą się pierwsze w historii Lublina żniwa konopi włóknistych. Każdy uczestnik będzie mógł zebrać dowolną ilość roślin prosto z pola. Wydarzenie zakończy się uroczystymi zbiorami.

Pole konopi włóknistych od ponad trzech miesięcy rośnie między blokami przy ulicach: Berylowej i Jantarowej. To inwestycja firmy Hemplab zajmującej się uprawą oraz przetwórstwem tych roślin. Pierwsze, historyczne żniwa konopi w Lublinie odbędą się 10 września o godzinie 17:00.

Główną częścią imprezy będą uroczyste zbiory, w które zaangażować będzie się mógł każdy. Warto wziąć w nich udział, ponieważ wszyscy chętni dostaną wyjątkową niespodziankę – możliwość zabrania ze sobą własnoręcznie zerwanych roślin. Podczas imprezy prezentowane będą ponadto produkty wykonywane z roślin, a ich producenci z chęcią opowiedzą o ich zastosowaniach.

Wydarzenie o godzinie 15 rozpoczną wykłady. W ramach Konopnych Żniw organizowanych przez Hemplab, przy współpracy z portalem WeedNews.pl odbędzie się także część edukacyjna. Każdy uczestnik będzie mógł zdobyć cenną wiedzę na temat konopi i ich zastosowań odbędą się dwa panele dot. konopi, ich tematy to: „Konopie – roślina przyszłości stosowana w przeszłości” (45 min + 15 min na pytania) – Jolanta Różycka, Szymon Włodarczyk (Hemplab) + gość specjalny, a także wykład „Konopie – tysiące zastosowań, setki możliwości, dziesiątki korzyści” (45 min + 15 min na pytania) – Marcin Marczak, Paweł „Teone” Leśniański, Szymon Włodarczyk (Hemplab)

Ale to nie wszystko, odwiedzający żniwa będą mieli okazję zajrzeć do edukacyjnych pokoi, które zostaną wycięte w konopnym polu. A co w pokojach? Pokój nr 1 – Konopie w życiu codziennym, Pokój nr 2 – 20.000 zastosowań czyli co można wytworzyć z konopi, Pokój nr 3 – Świat konopnych ciekawostek.

Na stronie www.hemplab.ltd aktywny jest formularz zgłoszeniowy na żniwa. Każdy kto będzie chciał w nich udział (event przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich) musi zapisać się i odebrać elektroniczny voucher uczestnictwa. Następnie, już w dniu żniw będzie mógł ten voucher wymienić na bilet wstępu oraz odebrać „pakiet żniwiarza” od organizatorów. Będzie to możliwe na stoisku Hemplabu zlokalizowanym obok pola w Dzielnicy Węglin Południowy. Już od godz. 12.30 będzie można także wziąć udział w eventach towarzyszących wydarzeniu, a niespodzianek nie zabraknie.

Obok pola zostanie zlokalizowana m.in. ścieżka edukacyjna, aby dowiedzieć się więcej o konopiach włóknistych. Będą konkursy dla dzieci, a przedstawiciele firmy będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Punktem kulminacyjnym będą natomiast żniwa. Na wydzielonej części pola, każdy chętny będzie mógł zebrać tyle roślin ile samodzielnie będzie w stanie wynieść z pola. Przedstawiciel firmy doradzą także, co można z nich zrobić w warunkach domowych .

Pierwsze w historii Lublina żniwa konopi włóknistych już w tę sobotę

(fot. mat. prasowe)

8 komentarzy

 1. Pomijam temat „co to za zioło”, ale tak czy inaczej to piękna zieleń w środku blokowiska, aż miło popatrzeć.
  Szkoda, że nie ma takich zieleńców więcej, tylko blok obok bloku.

 2. Od kiedy to, pod artykułami reklamowymi, można dodawać komentarze? No i brakuje informacji, że to artykuł reklamowy.

 3. Mam dla tychże panów z owej firmy zajmującej si propagowaniem tej roślinności . Wy dajecie za darmo to zielsko ile kto unieść zdoła , a ja mam dla eas dużo ziemi . Dam wam tyle ile zechcecie , tylko weźcie worki a zarzucić wam na plecy też pomogę .

 4. Najarana konopnym zielem tłuszcza,
  Ja polski rap w miasto puszczam
  Ale te zielsko to nie ganja tylko zwykła trawa
  Dla nagrzanych małolatów pierwyj sort zabawa

  Pozdro 600. Elo rap!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo