Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Czwórka kłusowników wpadła nad Wisłą (zdjęcia)

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 24-latkowi i jego 24-letniej znajomej z gminy Łaziska, którzy zostali zatrzymani za kłusownictwo na rzece Wiśle. Osoby wpadły na gorącym uczynku kiedy kłusowały za pomocą sieci. W tym samym tygodniu wpadli dwaj kolejni kłusownicy.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze wydziału kryminalnego opolskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Straży Rybackiej prowadzili działania na rzece Wiśle, gdzie według posiadanych informacji kłusownicy dokonują nielegalnego połowu ryb.

Uzyskane informacje pozwoliły na ujawnienie w Kamieniu samochodu pozostawionego niedaleko Wisły, który miał należeć do kłusowników. Kiedy policjanci sprawdzili rzekę okazało się, że dwoje mieszkańców gminy Łaziska zwijają rozstawione na wodzie sieci z rybami i pakują je do worków.

W trakcie działań dzięki interwencji kryminalnych i funkcjonariuszy Straży Rybackiej ryby (leszcze, liny, szczupaki) zostały wypuszczone na wolność. Tego samego dnia 24-latek i 24-latka zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty dotyczące nielegalnego połowu ryb. Grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności. Kłusownicy tracą również wszelkie używane do nielegalnego procederu sprzęty.

Dwa dni później podczas kolejnego dnia działań na rzece Wiśle w miejscowości Las Dębowy opolscy kryminalni ujawnili kolejne dwie osoby, które przy wykorzystywaniu drewnianej łódki rozstawiały sieci rybackie na rzece. Byli to dwaj 66-letni mieszkańcy gminy Łaziska, zostali zatrzymani i tego samego dnia usłyszeli zarzuty usiłowania dokonania nielegalnego połowu ryb.

5 komentarzy

  1. Szkoda że rzeki Wieprz nikt nie kontroluje kłusownictwo straszne wszystkie starorzecza były obstawione siatami pozostały tylko sznurki kołki i rybie łuski.

  2. Nie dość że wpadka to jeszcze więzienie, żeby tylko dziecko urodziło się zdrowe …

  3. to z tej biedy na wsi, nie ma za co kupić chleba

  4. Rządy ryżego szwaba bieda z nędzą będzie tylko gorzej.

    • no popatrz: kasa na bizancjum skądś się brała, teraz trzeba spłacić długi…

      idź do bankomatu: tam pieniądze ze ściany się wyciaga, nawet przedszkolaki o tym wiedzą

Dodaj komentarz