Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Czterech 15-letnich obywateli Ukrainy próbowało ukraść słodycze i zabawki

Wczoraj lubelscy policjanci zatrzymali czterech 15-letnich obywateli Ukrainy, którzy próbowali ukraść słodycze i zabawki. Wkrótce nieletni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj po południu policjanci z Lublina otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży w jednym ze sklepów przy al. Witosa.

Na miesjcu okazało się, że pracownik ochrony zatrzymał 4 sprawców kradzieży słodyczy i zabawek.

Policjanci interweniujący w sklepie ustalili, że sprawcy w plecakach usiłowali wynieść ze sklepu słodycze i zabawki o wartości blisko 600 zł nie płacąc za towar. Skradzione rzeczy wróciły do sklepu.

Sprawcy zostali zatrzymani i przewiezieni na VI Komisariat Policji. Okazali się nimi 15-letni obywatele Ukrainy.

Teraz o ich dalszym losie zadecyduje Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

16 komentarzy

 1. Tak dziękują Polakom za dostanie obywatelstwa a za parę lat będzie mocniej. Panie Żuk dziękujemy.

 2. Deportacja z miejsca za przestepstwa na terenie Polski. Takie powinno byc prawo. Żeby podatnik nie musial jeszcze łozyc na utrzymanie obcokrajowcow w wiezieniach.
  Przywiezli ze soba swoją kulture.

 3. Jak słyszę o jakiejś kradzieży w markecie czy galerii to już wiem że to tam. Ja jeszcze tam w życiu nie byłem ale jak się czyta to chyba strach wchodzić. Ja wiem że blisko dworca i busów ale bez przesady, czy wszyscy przyjeżdżający do Lublina to patologia ?

 4. Publikacja tego artykułu to zwykły rasizm. Ilu Polaków kradnie codziennie w Polsce a za granicą to głowa boli. Zgłosiłem do Strasburga nie tego z familiady.

 5. Przyszły elektorakt pisowski, wszak oni ich zaprosili.

 6. Już to widzę, jak gównażeria wraca do Polski, aby stawić się przed obliczem sądu. Wrócą na Ukrainę i jak kamień w wodę. Ze względu na ogromny napływ obywateli Ukrainy do Polski, oba rządu powinny wypracować mechanizmy umożliwiające skuteczne karanie w tego typu przypadkach. Ta kasjerka, która przepuściła przez kasę swoich ziomków z towarem wartym kilka tysięcy złotych na urodziny brata pewnie nadal nie stawiła się z Ukrainy na rozprawę.

 7. Ciekawe jaką karę poniosą złodzieje.Już odpowiadam:ŻADNEJ.

  • Moim zdaniem umożliwianie wyjazdu przestępcom na Ukrainę i przymykanie oczu na ich późniejsze niestawiennictwo przed polskim wymiarem sprawiedliwości narusza zasadę równości wobec prawa. Nie może być tak, że Ukrainiec popełniający takie samo przestępstwo na terytorium RP jak obywatel polski, unika, w przeciwieństwie do naszego rodaka, kary. Efektywne mechanizmy deportacyjne powinny już dawno zostać uzgodnione z rządem Ukrainy.

 8. a co tu robia 15 letni ukraincy?

 9. Do siebie spowrotem.

 10. Ale nie wszyscy Ukraińce są tacy ,znam innych którzy naprawdę są wporzotku i uczą sie dobrze i nie kradną