Ćwiczenia Terytorialsów w powiecie kraśnickim

W najbliższy weekend, w dniach 27-28 lipca, żołnierze OT z kompanii wsparcia 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej przejdą szkolenie rotacyjne w rejonie Kraśnika. Podczas szkolenia nie będą wykorzystywane środki pozoracji pola walki i nie wystąpią żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności.

By móc w pełni realizować swoją misję, żołnierze OT nieustannie doskonalą swoje umiejętności na różnego rodzaju szkoleniach. Są to szkolenia indywidualne, specjalistyczne, zgrywające, żołnierze ćwiczą na obiektach wojskowych, strzelnicach, a także w swoich stałych rejonach odpowiedzialności. Wakacje to dla nich bardzo intensywny czas.

W najbliższy weekend Terytorialsi z powiatu kraśnickiego będą ćwiczyć w lasach w rejonie Rzeczycy-Kolonii, pojawią się także na ulicach Kraśnika i nad Zalewem Kraśnickim. W ramach szkolenia indywidualnego żołnierze będą ćwiczyć, m.in. taktykę i topografię. Główne zadania, jakie będą realizować to praca z mapą, nawigacja w terenie, działania w marszu ubezpieczonym, działania taktyczne w rejonie lesistym. Ważnym elementem szkolenia będzie zakładanie bazy patrolowej i bytowanie (nocowanie). W innej grupie na szkoleniu specjalisty, swoje umiejętności będą doskonalić moździerzyści i łącznościowcy. Podczas ćwiczeń nie będą wykorzystywane żadne środki pozoracji pola walki, nie będzie używana amunicja. Nie wystąpią również żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności.

Szkolenia w SRO stanowią praktyczny wymiar tzw. „mobilności szkoleniowej”, czyli zdolności szkolenia kompanii lekkiej piechoty na terenie powiatu, który jest jej rejonem działania. Aktualne wyzwania w sferze bezpieczeństwa, takie jak ograniczanie skutków i usuwanie klęsk żywiołowych, udział w akcjach poszukiwawczych oraz te wynikające z zadań na czas kryzysu i wojny, wymagają znajomości rejonu działania, w tym lokalnych uwarunkowań terenowych i zabudowy.

(fot. WOT)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Będą naganiać zwierzynę,do tego się nadają. Żołnierze to słowo na wyrost.

 2. To wysportowani ludzie z wieloma osiągnięciami którzy z własnej woli poświęcają czas i energię więc wyśmiewanie się z nich i głupie komentarze są poprostu chamstwem .
  Tego typu komentarze piszą nieudacznicy z wieloma kompleksami ale wysokim ego – tyle w temacie POZDRAWIAM

 3. Głupi uśmiech na piance piwa

  Ta nazwa Terytocoś jest tak idiotyczna jak pomysł tworzenia tego byle czego nazywanego żołnierzami… Może lepiej było nazwać te bojówki Macierki zabawa w chowanego…

 4. szacunek dla nich, lepsze to niż latać z ci..ą na kiju w tęczowych pochodach

  • Napisał katolik, obrońca „Żołnierzy Wyklętych”, w koszulce „Pamiętamy”, z kotwicą „Polski Walczącej” na klapie samochodu… czyli elektorat.

 5. Spoko, na jesieni grzybiarze wskażą im drogę do domu 🙂

 6. To po prostu masakra ! Po co to i komu ??? Ośmieszamy się już w oczach Świata „normalnego” kompletnie. Ech…. partyzancka zabawa w 21 wieku…..

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7507zł -0.01%
  • GBP 5.1516zł 0.55%
  • EUR 4.5468zł -0.06%
  • CHF 4.2215zł 0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL