690 680 960

Coraz więcej wypoczywających nad Jeziorem Białym. Okuninka już gotowa na sezon letni

Z dnia na dzień do Okuninki nad Jeziorem Białym przyjeżdża coraz więcej osób. Od przyszłej soboty ruszą trzy gminne kąpieliska. Zamontowano też dodatkowe oznakowanie, które ułatwi znalezienie właściwego adresu.

Po chłodnym maju, w ostatnim czasie pogoda w końcu sprzyja wypoczynkowi nad wodą. Nad jeziorami, zwłaszcza w weekendy pojawia się coraz więcej osób. Czynnych jest już większość lokali gastronomicznych jak też obiektów noclegowych. Podobnie jest nad najpopularniejszym w naszym regionie Jeziorem Białym koło Włodawy.

Przez ostatnie tygodnie trwały tam przygotowania do sezonu. Wyremontowany został pływający pomost, stworzono też dodatkowe kąpielisko. Od przyszłego weekendu, czyli soboty 26 czerwca, w Okunince funkcjonować będą trzy kąpieliska gminne i jedno przy Ośrodku Wypoczynkowym Astur. Pierwsze gminne kąpielisko znajduje się wewnątrz pomostu pływającego na odcinku 70 m. Drugie na wschodnim brzegu jeziora, zaś trzecie, nowo powstałe, również na wschodnim brzegu, tuż za kąpieliskiem nr 2 w stronę hotelu „Rusałka”.

Wszystkie kąpieliska będą czynne każdego dnia od godz. 10:00 do 18:00. Nad bezpieczeństwem wypoczywających osób będą dbać ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej „Stołpno” w Międzyrzecu Podlaskim. Dodatkowo obszar jeziora poza terenem kąpielisk będzie patrolować motorowa łódź ratownicza. Jednocześnie w budynku dawnej Informacji Turystycznej w centrum Okuninki, zostanie uruchomiony Kapieliskowy Punkt Pierwszej Pomocy.

W ostatnich dniach poprawione zostało również oznakowanie, co ma ułatwić wczasowiczom a także służbom ratunkowym,, odnalezienie właściwego adresu. Oprócz zamontowanych tabliczek z poszczególnymi sektorami adresowymi, gmina zleciła również wykonanie czterech dodatkowych tablic z planem miejscowości. Zostaną one niebawem ustawione w Okunince.

(fot. UG Włodawa/zdjęcie ilustracyjne)

19 komentarzy

  1. Żeby tylko woda była ciepła będę co weekend.

  2. Chłop z milionami .

    Mieszczuchy muszą się kisić w zagrzybionych basenach.

  3. Okuninka to zjazd największej patologii i alkoholików

Kursy walut

  • USD 4.2803zł -1.04%
  • GBP 5.2838zł -0.83%
  • EUR 4.7079zł -0%
  • CHF 4.7147zł -0.16%

Polub nas