Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sezon truskawkowy w pełni, teraz szukają tej najdorodniejszej. Nagrodą jest tablet

Tak jak co roku ogłoszony został konkurs na najdorodniejszą truskawkę tegorocznego sezonu. Zwycięży plantator, któremu uda się wyhodować najcięższy owoc.

Nadszedł szczyt sezonu truskawkowego. Obecnie te smaczne owoce dostępne są praktycznie na każdym kroku, kupić je można nie tylko w sklepach czy na targowiskach, lecz również na ulicach, gdzie są sprzedawane wprost z samochodów czy przenośnych stoisk.

W gminie Puławy, gdzie znajduje się najwięcej plantacji tych owoców w naszym województwie, tak jak co roku ogłoszony został konkurs na najdorodniejszą truskawkę tegorocznego sezonu. Aby wziąć w nim udział, należy do końca czerwca dostarczyć do Urzędu Gminy owoc o największej wadze. Zwycięży plantator, któremu uda się wyhodować najcięższą truskawkę. W nagrodę otrzyma zaś tablet.

W ubiegłym roku zwyciężył owoc, który urósł na jednym z pól w Kajetanowie. Truskawka odmiany Roxana ważyła 183 gramów. Jednak rolnicy potrafią wyhodować jeszcze większe owoce. W 2017 roku na polu w Leokadiowie wyrosła truskawka tej samej odmiany o wadze 214 gramów. Pobiła ona nieoficjalny rekord Polski wynoszący 192 gramów.

Gmina Puławy jest często nazywana lubelskim zagłębiem truskawkowym. Owoce te uprawiane są tam na kilkaset hektarach. Sprzyjają im bardzo dobre warunki glebowe i klimatyczne, dzięki temu owoce są smaczne i dorodne. Puławskie truskawki zostały też wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych, prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Sezon truskawkowy w pełni, teraz szukają tej najdorodniejszej. Nagrodą jest tablet

Sezon truskawkowy w pełni, teraz szukają tej najdorodniejszej. Nagrodą jest tablet

Sezon truskawkowy w pełni, teraz szukają tej najdorodniejszej. Nagrodą jest tablet

(fot. Gmina Puławy)

12 komentarzy

 1. Ja też rwę truskawki bo mam ich bardzo dużo koło mojego domu i też sporo sprzedaje przy ulicy

 2. … jeśli szukają to ” tej „

 3. Niby ekologiczne a od nawozu aż gniją. Nie ma co się dziwić, że aż takie olbrzymy rosna. A fuuuuj…???

  • Otóż to, to jest konkurs na najbardziej znawozowaną ekologiczną truskawkę.

   • mutanta genetycznego nafaszerowanego nawozami i pestycydami… o braku smaku nawet nie wspomnę… zwanego „dorodną truskawka”….
    dziękuję nie…
    wolę male ale słodziutkie ze swojego ogródka lub dzikie poziomki, jak się dużo chodzi lub jeździ rowerem po lasach to się wie gdzie są..
    takich wystarczy zjeść tzw garść, witaminy, antyoksydanty, barwniki aromaty… ummmmmm, samo zdrowie

 4. Moja żona mówi że wyglądają jak sklejone klejem.
  Prosty biznes wziąć kilka truskawek skleić do kupy, napchać śrutu ołowianego i już masz tablecika z 2 rdzeniami i 512mb ram ?

 5. Kiedyś jak się kradło truskawki z pola to był na nich piach a teraz?

 6. Ja często bywam w polu w krzaczkach z hlopakami bardzo lubię takie spędzanie czasu

 7. Wieszaki dziś wiedzą jak robić biznes. Jak oszukac. Jak zarobić. Ciekawe na czym to rosło??? Czekamy na wieśniaka który zdradzi sekret.

 8. Co z tego że największą jak zmutowane i obrzydliwe wygląda…

 9. Popatrzyłam na mój zagonek truskawek, przeliczyłam ile mi zostało z emeryckiej trzynastki i se sama kupiłam tablecik 😆

 10. Kiedyś truskafki mieli inny zapach i smak a teras to ryt i wali lajnem??

Z kraju