Kolejne miasto uruchomiło komunikację miejską. Przejazdy są bezpłatne (zdjęcia)

Od dzisiaj w Łukowie funkcjonuje komunikacja miejska. Autobusy, którymi przejazd jest bezpłatny, podjeżdżają na przystanki co godzinę. Pierwszym pasażerem był burmistrz wraz z córką.

W sobotę w Łukowie rozpoczęła funkcjonowanie komunikacja miejska. Na początek mieszkańcy mają do dyspozycji jedną, testową linię o symbolu „Ł1”. Liczącą około 12 kilometrów trasę obsługują pojazdy należące do łukowskiego PKS-u. Przejazdy są bezpłatne, co ma zachęcić mieszkańców do korzystania z transportu publicznego. Dzięki temu ograniczony zostanie ruch samochodów osobowych w centrum Łukowa. To z kolei przełoży się na lepszą jakość powietrza.

Inauguracyjny kurs wyjechał o godz. 9.00 z przystanku na ul. Wereszczakówny. Następnie autobus przejechał przez teren największych osiedli mieszkaniowych i rejon dworca kolejowego, po pół godzinie docierając do miejscowości Ławki w okolicę nadleśnictwa. Pojazd zajechał również nad zalew Zimna Woda. Pierwszym pasażerem był burmistrz Łukowa Piotr Płudowski, który wraz z córką wybrał się nad zalew.

Autobusy będą kursować 7 dni w tygodniu, na przystanki mają podjeżdżać co godzinę. Miasto zaplanowało już, że po wakacjach powstanie druga linia – „Ł2”. Jej trasa będzie wiodła z południowej części Łukowa w stronę dworca kolejowego.

(fot. UM Łuków)

18 komentarzy

 1. Noi brawo ŁUKÓW. Widać że jest tam ktoś naprawdę na odpowiednim miejscu. Chwała temu Burmistrzowi. Choć znając życie długiej Kariery mu nie wróżę. Zniszcza go. Zaduzo jest Antypolakow. Zaduzo jest pospolitych gnoi u władzy. Którzy dążą aby jak najwięcej zrobić zła. Alby jak najbardziej podnieść wszelkie możliwe opłaty. Ludzi którzy chcą eksmitować innych na bruk do barakow jak w Lubartowie….. tworzyć dzielnice nędzy. Niszczyć ludzi i rodziny zamiast pomagać.

  • Drogi Jarku, jak byś miał pracę i płacił podatki to inaczej byś na to patrzył!
   Wszystko co „darmowe” kosztuje podatnika 2 razy więcej niż jak by sam sobie bilet kupił w prywatnym busie…!
   Ciemny lud tego nie rozumie i micha się cieszy bo wszystko „darmowe”…. czyli komuna i PRL wraca a jak się skończyło to wszyscy wiedzą…
   Jak już nie będzie komu pracować na to wszystko „darmowe” to je…nie wszystko jak socjalizm…!
   Propos eksmisji… jeśli nie widzisz nic złego w tym że ludzie nie płacą czynszu bo im się nie chce pracować lub mają „ważniejsze” cele np alkohol, smartfon, 60 calowy TV… itp. to pewnie sam takim jesteś takim nierobą patolem, liczącym na benefity i żeby wszystko było „za darmo”…

 2. z tej linii będą korzystać ci, którzy i tak nie mają samochodu, a jest zbyt gorąco na jazdę rowerem.

  • Z tej linii będą korzystać zwykli ludzie. I to jest najważniejsze! A ty przestań torpedować. Mówiłem że uaktywnia się przeciwnicy ! 🙂 Już pierwszy przykład jest.

   • A są i niezwykli ludzie?
    Autobus zajmuje mniej miejsca niż kilka samochodów, więc jeżeli będą chętni na korzystanie z niego to myślę, że to pozytywna sprawa.
    Odpada koszt obsługi biletów (produkcja, sprzedaż, kontrole), ponadto ludzie bez samochodu staną się bardziej moibilni.

    • Русский тролл

     Takie frazesy możesz sobie Franiowi opowiadać. Może uwierzy…

     • neo marksizm i euro komuna wraca pełną gębą…
      każdemu się należy czy się stoi czy się leży…
      a jak się skończyło wszyscy wiemy…

   • wspomniano o tym, że bezpłatna komunikacja ma na celu zmniejszenie liczby samochodów na ulicach. zwracam uwagę, że to bujda, bo się nikt z samochodu, który jedzie wszędzie i o każdej porze, nie przesiądzie na autobus, który jeździ raz na godzinę po określonej trasie… po prostu się to nie wydarzy, więc po co o tym gadać?

    • Русский тролл

     Dla pijaru. Po toopowiada się frazesy bez pokrycia w rzeczywistości.

     • Nigdy nie byłem w Łukowie, ale w innych powiatowych miastach często podwozi się matke/teściową/dziadka czy jeszcze kogoś do sklepu, lekarza, czy dzieci nad zalew. Jak jest alternatywa w postaci autobusu, to samochód może zostać w domu. Jeśli byłby odpłatny przesiadłoby by się mniej osób i nie miałoby to sensu. Łuków na to jest za mały. Ale na jedną linię chyba stać miasto. Nie wiem na ile ta linia jest dopasowana do mieszkańvow, mówię tylko że manto sens.

      • „chyba stać miasto” aaaaaaaaaahahhahhaha
       jak widać tacy jak ty mają za mały mózg żeby połączyć kropki że „miasto” (rząd) nie ma własnych pieniędzy… ma ja od podatników… taadaaammmm!!!
       i taki autobus jeżdżący na wpół pusty (bo tak jest w innych miastach i tu też będzie na 100%) kosztuje podatnika 2 razy więcej niż jak by sam sobie bilet kupił w prywatnym busie… bo oprócz kierowcy, serwisu itp trzeba zatrudnić dodatkowo coraz więcej urzędasów żeby to „za darmo” organizowali… ale o to im chodzi a ciemny lud nie jest w stanie tego zrozumieć… dlaczego …? bo jest ciemny…!!!

 3. Русский тролл

  Mówią że Łuków miastem tłuków

 4. A kiedy w Łukowie bedzie metro?

 5. Ciekawe jak długo pojeździ za darmo.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku