690 680 960

Coraz dłuższa kolejka przed przejściem w Zosinie. Ukraińcy chcą zdążyć zanim przywrócą cło (wideo)

Sznur pojazdów ma już ponad 15 km i sięga Hrubieszowa. W kolejce oczekuje 2,5 tys. aut, lecz liczba ta rośnie z godziny na godzinę.

Z godziny na godzinę przybywa aut w kolejce, jaka ustawiła się przed przejściem granicznym w Zosinie. Sznur pojazdów ma już ponad 15 km i sięgnął Hrubieszowa. Na wyjazd z Polski oczekują obywatele Ukrainy, którzy korzystając ze zniesionego cła na towary importowane, masowo ściągają do kraju używane samochody. Jak wyjaśniają, dzięki tej uldze mogą zaoszczędzić ok. 30 proc. na cenie zakupu auta.

Tylko w ciągu ostatniej doby kolejka wydłużyła się o ok. 500 pojazdów i stoi w niej już 2,5 tys. aut. Sytuacja taka trwa od kilku dni, kiedy to strona ukraińska wyznaczyła tylko dwa miejsca, gdzie tego typu pojazdy są odprawiane. Na terenie województwa lubelskiego jest to przejście graniczne w Zosinie, na Podkarpaciu zaś Budomierz.

Z przekazanych nam informacji wynika, że czas oczekiwania na przekroczenie granicy wynosi obecnie ponad 4 doby. Co więcej, z dnia na dzień będzie się on wydłużał, gdyż Ukraińcy mają coraz mniej czasu, aby skorzystać z możliwości tańszego zakupy auta. Przepisy znoszące cło na sprowadzane na Ukrainę samochody obowiązują tylko do 25 maja.

(wideo – nadesłane – Sylwek)

56 komentarzy

  1. O matko, ile tu ruskich trolli!

  2. Dlaczego mieszkańcy Zosina nie wspomagają handlowców z Ukrainy i nie dokarmiają biedaków z Ukrainy stojącyh w korku tyle godzin!. WSTYD

  3. cieszmy się że szrot, który 4-5 lat temu przyjechał do nas z Niemiec, teraz rusza w dalszą drogę, pozbywamy się złomu

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku