Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Podczas cofania potrącił pieszą i odjechał. Kto widział zdarzenie?

Policjanci z Lublina poszukują świadków wypadku do jakiego doszło w rejonie skrzyżowania ul. Bursztynowej z ul. Perłową. Kierowca nieustalonego pojazdu podczas cofania potrącił pieszą.

Do zdarzenia doszło 14 września około godziny 18. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący nieznanym pojazdem w okolicy skrzyżowania ul. Bursztynowej z ul. Perłową w Lublinie podczas manewru cofania na chodniku, tyłem pojazdu potrącił pieszą.

Następnie kierujący odjechał z miejsca zdarzenia. Kobieta wskutek potrącenia doznała obrażeń ciała.

Świadkowie tego wypadku proszeni są o zgłaszanie się do Wydziału ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym KMP w Lublinie pok. nr 150 lub tel. 81 535-41-85 lub 997.

2017-09-29 12:08:49
(fot. ilustr. lublin112.pl)

18 komentarzy

 1. Czy piesi to naprawdę tacy ułomni są? Widzą cofające auto i sie wpier … pod nie. Czy mózgi już wyprane?

  • Tak. Pieszy może być ułomny. I nawet wtedy żaden samochód nie ma prawa go potrącić. Tym bardziej na chodniku, i tym bardziej podczas cofania.
   Podałem co najmniej dla powody, ale jest jeszcze kilka innych.

  • Samochód to nie jest święta krowa, że piesi muszą mu schodzić z drogi na chodniku. To obowiązek kierującego, żeby nie potracić nikogo na chodniku, anie gdziekolwiek indziej podczas cofania.
   Pieszy może nawet się położyć na chodniku i nic kierowcy do tego.

  • W tej sytuacji pieszy być może był ułomny (ale ma do tego prawo jako pieszy), ale na pewno ułomny to był kierowca (a ktoś kto posiada prawo jazdy, nie powinien być ułomny).

  • ciebie walec powinien rozjechac cofając…czy kierowcy sa na tyle ułomni, że cofając nie potrafia zadrzec łba do tyłu tylko lampia się jak trutnie przed siebie?

  • A żeby pociąg po tobie przejechał jak będziesz leżeć w łóżku. Będzie wtedy dla wszystkich oczywiste, że jesteś mocno ułomny, bo dałeś się rozjechać.

  • Od zawsze twierdziłem, że to tylko kwestia czasu, aż przyzwolenie społeczne na rozjeżdżanie pieszych na przejściach („pieszy jest słabszy, więc niech to on uważa”, „cmentarze są pełne tych, co mieli pierwszeństwo”) doprowadzi do przyzwolenia na rozjeżdżanie ich na chodnikach.

   W opinii psychopatów i patologii społecznej potrącenia zawsze będzie pieszy, obojętnie gdzie by się nie znajdował.

  • Pieszy może być nawet ułomny ale ma mieć zapewnione bezpieczne poruszanie się po chodniku. Jeżeli za kierownicę siada osoba ułomna to powinna być odizolowana od społeczeństwa bo stanowi szczególne zagrożenie dla otoczenia!

 2. Od dawna wiadomo,że sądy nie dają wiary świadkom.To po uj to wszystko.

 3. Są osoby mocno przebijające mnie w pisaniu głupot, np komentarze co do tego zdarzenia.
  Kierowca potrąca pieszego na chodniku i ucieka – kto tu jest winien? Pieszy czy kierowca?
  Nie każdy człowiek to ninja, który uskoczy z drogi jakiegoś barana w samochodzie.

 4. Coś w złym kierunku idzie świadomość co niektórych komentujących.
  1. Pieszy nie ma prawa znaleźć się na jezdni poza przejściem dla pieszych.
  2. Pieszy nie ma pierwszeństwa na przejściu dla pieszych.
  3. Pieszy nie ma prawa do bezpiecznego poruszania się po chodniku.
  Co będzie następne? W parku na ławce nie będzie można usiąść, bo jakiś baran cię przejedzie. Czy próbując zaparkować w piaskownicy najedzie na dziecko?
  Leżąc na plaży też trzeba zapory rozstawić, żeby jakiś idiota na ciebie nie najechał.

 5. Ja nie pisze o winie tylko o glupocie 🙂 co z tego ze mial pierwszenstwo skoro teraz lezy polamany … rownie dobrze moge stac na drodze i czekac az mnie ktos rozjedzie …

 6. Ufff już myślałem że to policja potrąciła… Bo dajecie na głównym takie foto…

 7. a potem się okaże, ze właśnie kucnęła żeby sobie zawiązać buta…

 8. Pan Marek z bazaru

  Tamta okolicą powinni zainteresować się ze Straży Miejskiej. Samochody parkują na chodniku a piesi chodzą po jezdni. Tym, którzy chcą parkować przy swojej klatce schodowej podpowiadam, ze na klatkę schodową i do swojego mieszkania można wjechać motocyklem.

 9. Numeru auta nie spisała?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo