Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Cofając uderzył w słup. Prąd poraził krowy, siedem z nich padło

Kierowca ciężarówki uderzył w słup. Będące pod napięciem przewody zerwały się w wyniku czego porażone zostały krowy. Siedem z nich padło.

Do nietypowego zdarzenia doszło w poniedziałek w ośrodku hodowli zwierząt w Pukarzowie w gminie Łaszczów w powiecie tomaszowskim. Około godziny 13 policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu z udziałem samochodu ciężarowego. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy.

Jak wstępnie ustalono, 53-letni kierowca ciężarówki, przyjechał do gospodarstwa po zboże. Po załadunku towaru wjechał na wagę, po czym chciał wycofać. W trakcie manewru najechał na słup trakcji elektrycznej.

W wyniku uderzenia słup złamał się. To spowodowało zerwanie przewodów i zwarcie instalacji. Doprowadziło to do porażenia prądem znajdujących się w zlokalizowanej obok oborze krów. Siedem z nich padło.

Wartość strat wstępnie wyceniono na ponad 50 tys. złotych. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

(fot. policja)
2017-12-05 12:44:28

21 komentarzy

 1. Już w święta ludzkim głosem nie przemówią, chyba że ich duchy będą nawiedzały winowajcę.

 2. Droga Redakcjo.
  Trakcja elektryczna to zespół urządzeń przewodzących prąd do pojazdów elektrycznych.
  Na tym słupie znajduje się linia niskiego napięcia o napięciu znamionowym 0,4kV.
  Ja wiem – nie każdy jest elektrykiem jednak posługiwanie się językiem technicznym zobowiązuje do zwiększonej uwagi 🙂
  Pozdrawiam

 3. A ten pseudoszofer to też powinien słono beknąć i mieć czas na naukę parkowania, bo do zakrętów z rowami po bokach to on się nie nadaje.

 4. padło i wstało ?