690 680 960

Co dzieje się z wodą w Zalewie Zemborzyckim? Śnięte ryby i padnięte małże w zbiorniku (zdjęcia)

Pod koniec lipca na powierzchni Zalewu Zemborzyckiego unosiły się padłe ryby. W ostatnich dniach pojawiły się również martwe małże. Czytelnicy zaniepokojeni sytuacją w zbiorniku pytają, co się dzieje z wodą. O komentarz poprosiliśmy Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie.

23 komentarze

 1. Trzeba spuscic wode wymienic dno kolosalna inwestycja

 2. Przecież ten zalew od lat prawie świeci, taki czysty jest. Syf i smród.

 3. Od kilku lat Wody Polskie mowia o remoncie zalewu i……mowia. Mialo kosztowac 200 mln zlotych niedawno 400mln a za rok lub dwa bedzie trzeba miliard i zapomnimy o sprawie jak za minionych czasow.

 4. Ten zalew to się do niczego nie nadaje brud smród I nic więcej . Taki ładny zbiornik a nikt o niego nie dba wstyd . Zamiast zrobić porządek z tym zbirnikiem i z tą wodą To Zero wszytko tam żyje własnym życiem . Nie dość że nie da sie kapać bo jest zakaz .

 5. Od kiedy naturalnie umiera pół zbiornika ryb;)))
  No ale to normalne i co roku spotykane;)

 6. Jak zwykle pzw lublin na to w D…e

 7. Przecierz widac jakies chemiczne srodki na brzegu ktos w ten zbiornik wylewa chemie .. to nie sa naturalne przyczyny.. jeszcze dodam lasy wokol zalewu to zasyfione ludzkimi odpadami , smieciami . i wrzystkim wy ludzie ktorzy tam chodza a szczegulnie rybaki to swinie i brudasy sraja gdzie popadnie wyzucaja pety , butelki , puszki, smieci w krazki .. a bezdomni sobie wybudowali szalasy … Jak wy ludzie mozecie taki syf po sobie zostawiac … Doslownie jak jakies prosiaki bez rozumu. zakaz lowienia ryb nad zalewem i wielkie kary za zanieczyszczanie naszego srodowiska powinny byc wprowadzone na tym terenie.

 8. To jest przykre że taki zbiornik jest I nic z nim nie robią inwestycja później się zwróci cale życie za gówniarza człowiek przyjeżdżał i się kompal to było super miejsce teraz jak opowiadam swoim dzieciom jak tu fajnie było to aż nie wierzą patrząc na to co teraz jest. Mam działkę obok są cluby otwarte ludzie naprawdę przychodzą a jak by oczyścić i zrobić renowacje to turystów hy było. Żal

 9. Wystarczy się przepłynąć kajakiem do zalewu i widać w kilku miejscach, że rury z posesji wystają z brzegu.
  Czystej wody raczej nie dolewają.
  Pełno też śmieci, a trafiają się nawet opony od traktora i stare okna.

 10. Od strony Dąbrowy syf i wszystko co najgorsze gromadzi się przy brzegu plus fetor.
  Na Marinie można się kąpac. Dzieci codziennie wypływają surfować. Natomiast zaprawiona grupa pływaków spełnia swoje hobby. W tamtym roku pływaliśmy jeszcze z Mariny na Dąbrowę. Obecnie pływamy z dala od Dąbrowy. Pozdrawiam Was, jeśli czytacie komentarz: Ania, Dorota, Ewa, Gosia, Mariola, Andrzej, Marcin, Paweł, Boguś, Bogdan, Wiesiek, Józio, Jarek, Mariusz, Robcio.

Kursy walut

 • USD 4.2803zł -1.04%
 • GBP 5.2838zł -0.83%
 • EUR 4.7079zł -0%
 • CHF 4.7147zł -0.16%

Polub nas