690 680 960

Chora Karolina z Lublina potrzebuje Waszej pomocy

Karolina z Lublina ma 27 lat i urodziła się jako wcześniak. W konsekwencji czego zdiagnozowano u niej mózgowe porażenie dziecięce. Aby być w miarę samodzielną potrzebuje Waszej pomocy.

– Jestem młodą osobą, która mimo tego, że nie chodzi samodzielnie pragnie w miarę normalnie funkcjonować. Abym mogła być w miarę samodzielna konieczna jest regularna rehabilitacja. Potrzebuje również nowego wózka, ponieważ mój stary w każdej chwili może odmówić posłuszeństwa – mówi Karolina Puch.

Jest jeszcze jedna ważna rzecz jaką potrzebuje Karolina, to kuchnia elektryczna z zapalarką gazu w pokrętle lub indukcyjna płyta, która ułatwi jej i tak trudne życie.

– Będę sama mogła ugotować sobie jedzenie, będę bardziej samodzielna i coraz mniej zależna od innych. Kuchni gazowej zapalniczką sama nie odpalę, bo mam mało sprawne ręce z powodu porażenia mózgowego dziecięcego, na które choruję od urodzenia. W listopadzie 2008 roku uległam poparzeniu gazowemu, podczas odgrzewania posiłku. Zapaliły mi się włosy, a moja twarz uległa częściowemu poparzeniu. Od tamtej pory sama nie odpalam gazu zapalniczką. Zaznaczam, że w szpitalu po wypadku leżałam około 1,5 miesiąca, przeszłam 2 operacje: 1 operacja polegała na oczyszczeniu poparzonej rany na lewym policzku, 2 operacja to był przeszczep skóry pobrany z uda. W mojej sytuacji posiadanie Kuchni Elektrycznej (zapalarka gazu automatyczna w pokrętle) lub indukcyjnej płyty ułatwi mi życie, ponieważ zmniejszy mój lęk przed ponownym poparzeniem i pożarem – wyjaśnia Karolina.

Jak pomóc Karolinie? Poniżej są linki do zbiórek w serwisie pomagam.pl. Z góry dziękujemy za okazaną Karolinie pomoc.

Strach przed ogniem, czyli zbiórka na kuchnię elektryczną – https://pomagam.pl/xbj2fefs
Lepsze jutro. Zbiórka na rehabilitację i wózek – https://pomagam.pl/exh85d8m

2016-11-29 12:45:03
(fot. nadesłane)

13 komentarzy

  1. A co na to NFZ????Czy widzi czyjąś tragedię??????Panie Radziwiłł?????

    • NFZ nie pomoze. Mam troche chody w roznych instytucjach i niestety z przykroscia musze poinformowac ze p. Karolina juz nabyla wozek inwalidzki w tym roku lecz nie interesuje mnie jak nabyla ten wozek liczy sie fakt ze to moze byc jakis przekret

  2. czy mozna podac bezposredni numer konta?

  3. Bardzo sympatyczna dziewczyna. Pomimo choroby udziela się w wielu akcjach jak tylko może. Warto wesprzeć. Zdrowia Karolina.

  4. Proszę czy nikt nie czyta ze od gazowej się zapaliłam i chce indukcyjna bo boje się gazu

    • Ale jest tez wyraznie napisane gazowa z zapalnikiem automatycznym w pokretle to jak sie boisz gazu. Zdecyduj sie bo kuchenka indukcyjna a gazowa z automatycznym zapalnikiem to dwie rozne ceny

  5. Witam to nie przekręt zbieram na zapasowy wózek po prostu nie oszukuje

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dni Janowa Lubelskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk
Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach