690 680 960

Chojno Nowe Pierwsze: Rowerzysta wjechał pod bmw, trafił do szpitala

W czwartek rano na drodze krajowej nr 12 doszło do zderzenia auta osobowego z rowerzystą. Ranny cyklista trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek rano na drodze krajowej nr 12, pomiędzy Piaskami a Chełmem. Pod bmw jadące w kierunku Chełma wjechał rowerzysta.

Kierowca auta powiedział nam, że starszy mężczyzna jadący rowerem po fragmencie chodnika prowadzącego wzdłuż zatoczki autobusowej, nagle zjechał w lewo w kierunku sklepu, wprost pod jadące bmw. Oba pojazdy poruszały się w tą samą stronę.

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe, które przetransportowało rannego cyklistę do szpitala. Jak ustaliliśmy mężczyzna był przytomny ale doznał m.in. urazu głowy.

Na miejscu funkcjonariusze chełmskiej policji ustalali okoliczności wypadku. W rejonie zdarzenia nie było większych utrudnień w ruchu.


2014-07-31 12:10:01
(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. Niestety – takie zachowanie rowerzystów to w małych miejscowościach norma, szczególnie jeżeli „cyklista” jest w podeszłym wieku…

  2. Nawet niekoniecznie w podeszłym , w Lublinie także bardzo często zjeżdżają ze ścieżek rowerowych wprost pod koła bez żadnego pomyślunku.Ale cóż mają pierwszeństwo ( czasami ) ale rzadko kiedy rozum i drugie życie.

    • Albo jedziesz autem, na przejściu dla pieszych, jest „czysto”, a tu nagle rowerzysta się pojawia… i rzecz oczywista, że nie mam tu na myśli przejść, przy których jest trakt rowerowy. Co więcej, często takiego zachowania swoje dzieci uczą rodzice, a później żal do wszystkich, jak się dzieciak w końcu dostanie pod koła.

  3. bardzo dobrze, sie nauczy dziad jak sie jezdzi, łeb rozbił i się doigrał… niech młodemu za naprawe bmki płaci ….

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce