690 680 960

Chciała sprzedać koszulę za 20 zł. Straciła z konta kilka tysięcy

Mieszkanka powiatu ryckiego chciała sprzedać męską koszulę za 20 zł na jednym z portali sprzedażowych. Kobieta kliknęła w link, który otrzymała na telefon. W wyniku kolejnych działań 28-latka straciła z konta kilka tysięcy złotych.

28-letnia mieszkanka powiatu ryckiego padła ofiarą oszustwa. Kobieta wystawiła na jednym z portali ogłoszeniowych do sprzedaży koszulę męską za 20 złotych. Osoba zainteresowana zakupem nawiązała kontakt ze sprzedającą poprzez portal, na którym wystawione było ogłoszenie.

Rozmówca poprosił 28-latkę o podanie numeru telefonu w celu zatwierdzenia kupna koszuli. Kobieta wykonała polecenie oszusta i następnie na swój telefon otrzymała link, który otworzyła. W dalszej kolejności zaakceptowała zamówienie i została przekierowana na stronę „swojej” bankowości internetowej. Zatwierdziła przesłany jej smsem kod.

Kobieta sądziła, że loguje się do swojej bankowości elektronicznej. Gdy uwierzytelnianie transakcji przedłużało się, zalogowała się do swojego banku przez właściwą stronę i wówczas ujawniła, iż jej rachunek bankowy został obciążony na kwotę 4000 złotych. Niestety przestępca zdążył już wypłacić pieniądze w jednym z bankomatów na terenie kraju. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności oszustwa.

(fot. Policja)

8 komentarzy

 1. Coraz młodsi są coraz głupsi. Edukacja w UE leży pokotem.

  • Apoloniusz Pierdółko XXXIII

   A od kogo mieli się uczyć, jak i starsi nie mądrzejsi.
   Jak np. ty, „olo”.

 2. Nowe pokolenie ameby !!!

 3. Proszę pani poszkodowanej… koszulę po zmarłym mężu, dziadku, czy kochanku*, wyrzuca się do ciuchomatu, albo do śmieci, a nie sprzedaje (być może nawet nie upraną).

  * – niepotrzebne skreślić

 4. Gdzie te ludzie rozum mają.

 5. Ja pierd… Teraz już codziennie się nabierajo.

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas