Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chciała sprzedać ekspres do kawy, straciła 3 tys. złotych

Mieszkanka powiatu biłgorajskiego postanowiła sprzedać przez Internet ekspres do kawy, szybko skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Niestety po skorzystaniu z podesłanego jej linku straciła ponad 3 000 złotych.

W środę do biłgorajskich policjantów zgłosiła się 43-letnia mieszkanka powiatu, która została oszukana podczas internetowej transakcji.

– Kobieta wraz z córką na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż ekspres do kawy. Za pośrednictwem komunikatora skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem, która podesłała jej link. Córka kobiety sądząc, że otrzyma w ten sposób pieniądze otworzyła go i została przekierowana na stronę banku. Myśląc, że loguje się do bankowości elektronicznej podała dane takie jak login, hasło oraz dane z karty co umożliwiło dostęp do konta oszustowi. Po sprawdzeniu stanu rachunku okazało się, że 43-latka straciła ponad 3 000 złotych – informuje aspirant Joanna Klimek z biłgorajskiej Policji.

Policjanci apelują, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność. Jeśli nieznajoma osoba podsyła nam link, który przekierowuje nas na stronę gdzie mamy podać swoje dane lub dane do płatności nie róbmy tego! Zachowujmy zdrowy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

PRZECZYTAJ

Dziś kolejne rolnicze protesty. Warto skorzystać z objazdów

3 komentarze

  1. nigdy rączki pracą nie pobrudzone to niewie jak przelewy działają xD

  2. Chytry dwa razy traci

  3. A nie lepiej było kawy się napić?

Dodaj komentarz

Z kraju