Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chciała pomnożyć oszczędności, straciła prawie 150 tys. złotych

35-latka chcąc pomnożyć swoje oszczędności podczas inwestowania na rynku kryptowalut, padła ofiarą oszustów. Kobieta straciła blisko 150 000 zł.

35-latka z powiatu zamojskiego na początku lutego zainteresowała się reklamą dotyczącą możliwości pomnożenia swoich oszczędności, podczas inwestowania na rynku kryptowalut.

– Skuszona zawartymi w niej informacjami, wypełniła formularz zgłoszeniowy i podała swój numer telefonu. W niedługim czasie odezwał się do niej przedstawiciel platformy inwestycyjnej, który wyjaśnił zasady działania giełdy. Przedstawiając możliwości osiągnięcia szybkiego zysku przekonał też 35-latkę, aby założyła konto na platformie inwestycyjnej – informuje aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk z zamojskiej Policji.

Kobieta dokonała pierwszej płatności BLIK-iem, po czym kontynuowała rozmowy z kolejnymi „ekspertami” od kryptowalut. Zgodnie z ich wytycznymi założyła rachunki w różnych bankach, na które wpłacała pieniądze ze swojego konta.

Następnie dokonywała transakcji finansowych, w wyniku których pieniądze zasilały konta i karty kredytowe powiązane z numerami rachunków wskazywanych przez oszustów. Rzekomi finansiści przez cały ten czas na bieżąco informowali kobietę o notowanych zyskach. Niestety 35-latka nie otrzymała oczekiwanych zysków. Straciła natomiast blisko 150 tysięcy złotych.

– Ta historia pokazuje, że łatwo paść ofiarą manipulacji oszustów. Dlatego załatwiając sprawy za pośrednictwem Internetu lub przez telefon, zawsze należy zachować ostrożność i stosować zasadę ograniczonego zaufania. Informacja o możliwości uzyskania wysokiego i szybkiego zysku dzięki inwestycjom, czy kontrakty konsultantów oferujących pomoc podczas inwestowania lub obsługi programów powinny wzbudzić naszą czujność – dodaje aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk.

PRZECZYTAJ

Chciała sprzedać ekspres do kawy, straciła 3 tys. złotych

14 komentarzy

  1. Wyciąć jajniki bo się rozmnoży

Dodaj komentarz

Z kraju