Całkowicie zablokowana droga Lublin – Kraśnik. Bezpieczeństwo kierowców jest zagrożone (wideo, zdjęcia)

Całkowicie wstrzymany został ruch na drodze krajowej nr 19 Lublin – Kraśnik. W Zemborzycach Tereszyńskich doszło do uszkodzenia gazociągu. Na miejsce jedzie policja. Pojazdy mają być kierowane drogami objazdowymi.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 11:30 w miejscowości Zemborzyce Tereszyńskie koło Lublina. Na budowie drogi ekspresowej S19 Lublin – Kraśnik uszkodzony został gazociąg. Na miejscu interweniowała straż pożarna ze Strzeszkowic, Lublina oraz Bełżyc oraz zespół ratownictwa medycznego.

Jak nas poinformowano, miejsce rozszczelnienia gazociągu znajduje się przy obecnej drodze krajowej nr 19. Z uwagi na zagrożenie, ruch został całkowicie wstrzymany. Z obu stron utworzyły się duże korki.

Ewakuowane zostały również pracujące na budowie drogi osoby. Na miejscu pracują strażacy, trwa oczekiwanie na przyjazd pogotowia gazowego. Utrudnienia mogą potrwać około godziny. Na miejsce jedzie policja. Pojazdy mają być kierowane drogami objazdowymi.

AKTUALIZACJA 12:20

Ruch na drodze krajowej nr 19 został wznowiony. Pracownicy pogotowia gazowego uszczelnili uszkodzony gazociąg, dzięki czemu zagrożenie już nie występuje. Wciąż jednak z obu stron stoi długi sznur pojazdów. Z pewnością kilkanaście minut minie, zanim ruch wróci do normy.

 


(fot. lublin112, nadesłane – Przemek )

Zobacz również

14 komentarzy

 1. ZUDT dysponuje mapami (odbiory przed tzw. zasypaniem) tras przebiegu gazu, kabli energetycznych, teleinformatycznych, światłowodów, wody etc. Obowiązkiem wykonawcy jest zatrudnienie kierownika budowy, jeśli nie kuma map to zatrudnia geodetę, który wyznacza w/w trasy. Koparka dojeżdża do wyznaczonej odległości a reszta to ,niestety, łopaty. Procedury procedurami, ale liczą się tylko oszczędności i najtańszy wykonawca.

  • Tylko że przeważnie, nie zgadza się to co jest w mapach i to co jest w ziemi zakopane.

   • Pan Mareczek z bazaru

    bo zanim odbierający urzędnicy przypomną sobie o budowie to nad rurociągiem już drugi raz koszona jest trawa…

    • To nie jest tak p. Mareczku, to nie urzędnicy odbierają. Geodeta wykonujący szkic powykonawczy (z natury), użytkownik odkupujący od wykonawcy daną sieć ze wszystkimi wymogami norm, np. Zakład Energetyczny kabel. Tu nikt się nie podłoży z pieczątką. Swego czasu kładliśmy kabel energetyczny, złapała nas noc. Zadecydowałem – zasypywać bo złodzieje ukradną. Nazajutrz odbiór. Geodeta po świeżej ziemi sporządził szkic powykonawczy bez problemu. Użytkownik zaś zażyczył sobie odkrywek, gdzie mierzyli prawidłową głębokość, obecność folii ochronnej, grubość podsypek z piasku, oznaczników kabla, przepustów.

    • Mieliśmy raz akcję, że na mapach wysokie napięcie oznaczono 6 m dalej od rzeczywistego przebiegu. Dobrze, że operator koparki bez szwanku. Ale 15tys.ludzi bez prądu przez kilka godzin i usunięcie usterki jeszcze…

  • nowe inwestycje być może tak są inwentaryzowane. Ale te co maja kilkadziesiat lat to tak trochę na chybił trafił. Znajduje sie szczególnie kable nie wiadomo czyje i pod napięciem.

 2. Może nie było tłumaczenia na ukraiński.

 3. Tak się kończy uroczyste wbijanie łopaty.

 4. Coś jest nietak. Przeciez za taką ogromną kasę te budowy ruszyły. A tutaj co? Gdzie odpowiedzialni?

 5. Dobrze, że nikt nie zginął.

 6. wszystko w tym kraju jest chore

  Chciałbym chociaż raz przeczytać ,przy podobnym info o uszkodzeniu gazociagu ,czy innej instalacji zakopanej w ziemi ,o tym kto zawinił ….czyli np ” zawinił wykonawca bo nie dopilnował pracy operatora koparki ,a instalacja była dokładnie w miejscu które wskazywala posiadana przez wykonawcę mapa geodezyjna „….albo „zawinil geodeta robIący rewizję powykonawczą istniejącej instalacji ,bo żle naniosł instalację na mapy „….proste i oczywiste.,…ale nie w tym chorym kraju

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online