Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Było czarno, jest biało. Coraz bliżej do finału niezwykle ważnej akcji (wideo)

Nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy z zakresu ratownictwa medycznego, aby uratować innej osobie życie. Często wystarczy tylko kilka minut i zainteresowanie się drugą osobą. Warto mieć świadomość, że życie nie trwa wiecznie i w każdej chwili może nadejść taki czas, że każdy z nas będzie w potrzebie.

Od kilku tygodni, zarówno w internecie, jak też np. na monitorach w autobusach i trolejbusach lubelskiej komunikacji miejskiej, można oglądać spot zapowiadający niezwykle ważną akcję społeczną.

Pierwszy jej element, piętnuje sytuacje, w których osoby potrzebujące pomocy się jej nie doczekały z powodu panującej wokół znieczulicy wśród społeczeństwa. Niejednokrotnie dochodziło bowiem do przypadków, kiedy przechodnie mijali leżące osoby, te zaś w tym czasie umierały. Tymczasem wystarczyła odrobina zainteresowania, aby można było im uratować życie.

W przeciwnym kontekście jest drugi spot. Tym razem chodzi o sytuacje godne naśladowania, kiedy to właśnie dzięki przypadkowym osobom, potrzebujący żyją do tej pory. Warto obserwować dalszy rozwój tej akcji, bo naprawdę warto. Niebawem nastąpi ciąg dalszy, o czym oczywiście będziemy informować.

Co ważne, każde udostępnienie postu związanego z akcją w mediach społecznościowych może przynieść wymierne korzyści dla nas wszystkich. W jaki sposób, o tym już wkrótce.

Poniżej drugi zwiastun kampanii społecznej, realizowanej przy współpracy z Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym w Lublinie, pod patronatem medialnym portalu lublin112.pl. Realizacja – Freshownia.

(fot. wideo Freshownia)

3 komentarze

  1. Przykłady można mnożyć:
    „Kupił BMW, jechał 50 km/h”
    „Miał motocykl, nie wyprzedzał na podwójnej ciągłej”
    „Wypożyczył rower, jechał po jezdni”
    „Ukradł rower, wywalił się na schodach”
    „Jadąc przez Krasienin, zatrzymał się na STOPie”
    „Pod Zamkiem sprzedawał papierosy z polskimi znakami akcyzy”

  2. „Nie umiała jeździć, nie wsiadła za kierownicę, oszczędziła kilka żyć.”

  3. Znak cudzysłów w filmie jest źle użyty. Pierwszy powinien być nisko a drugi wysoko a jest odwrotnie. Ponadto pierwszy jest innym krojem pisma niż drugi. Żenada. Pewnie robiła to osoba ze „znakomitą znajomością pakietu Office”, wpisaną do CV ;P

Z kraju