690 680 960

„Był to akt szczególnej bezmyślności i głupoty”. Wiejski drifter poszukiwany (zdjęcia)

Kilka dni temu klub piłkarski Ruch Izbica poinformował o zdewastowaniu boiska piłkarskiego przez nieznaną osobę. Jak widać na załączonych zdjęciach, ktoś urządził sobie na murawie miejsce do driftowania.

Kilka dni temu przedstawiciele klubu sportowego GKS Ruch Izbica poinformowali o dewastacji murawy na boisku przy Starej Klinkierni w Izbicy.

– Kochani kibice i przyjaciele GKS Ruch Izbica. Dziś rano z wielkim smutkiem i szokiem pracownicy Klubu odkryli, że jacyś wandale, zniszczyli płytę naszego bocznego boiska przy Starej Klinkierni. Był to akt szczególnej bezmyślności i głupoty. Przecież na co dzień trenuje tam i rozgrywa mecze większość grup młodzieżowych, a nierzadko również pierwsza drużyna. Teraz trudno będzie nam z niego korzystać – czytamy w oświadczeniu klubu.

Zniszczenia murawy są tak duże, że przywrócenie obiektu do stanu pierwotnego będzie kosztowało wiele pracy i czasu, a także będzie wydatkiem sporej ilości pieniędzy.

– Smutne jest również to, iż był to w ostatnich latach kolejny raz, gdy ktoś urządza sobie „wiejskie drifty” na murawie. Przez to cierpi klub i zawodnicy, szczególnie ci najmłodsi. Zdarzenie nie pozostało oczywiście bez reakcji Klubu i sprawa została już zgłoszona policji – informuje Ruch Izbica.

Jednocześnie pojawił się apel do wszystkich, którzy mogą przyczynić się do ustalenia tożsamości wandali, o pilny kontakt z klubem lub posterunkiem policji w Izbicy.

– Za pomoc w ujęciu sprawcy klub ufunduje stosowny upominek, oraz gwarantuje anonimowość. Bądźmy razem i wykażmy społeczną solidarność wobec tak bulwersującego i haniebnego zdarzenia! – apelują przedstawiciele klubu GKS Ruch Izbica.

(fot. GKS Ruch Izbica)

33 komentarze

  1. Jan, sory ale 1.8 nie pociągnie po kostce, a jak ktoś ma 3 litry czy więcej to nie czuje frajdy po trawie się ślizgania

  2. Dać im ze 100tyś odszkodowania. I wandala na dożywocie do więźnia. Ktoś śladów narobił i już chłopaki nie będą grać, bo nogi zaraz połamią. XD

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt