Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Burze z intensywnymi opadami deszczu znów pojawia się nad regionem

Przerwa od burz nie potrwała długo. Dziś tylko w naszej części Polski nie obserwowano burz. Najbliższa noc i środa może przynieść zjawiska burzowe. Szczególnie gwałtowne burze będą jutro w ciągu dnia. Kolejne dni również burzowe, miejscami intensywne opady spowodują zalania.

W nocy z wtorku na środę Polska znajdzie się pomiędzy wypełniającym niżem znad południowej Ukrainy a wyżem znad Danii. Dodatkowo na południe kraju dotrze niż górny. Burze występować mogą podczas nadchodzącej nocy głównie na wschodzie kraju. Temperatura wyniesie od 15°C do 16°C. Występować mają przeważnie opady atmosferyczne od 10 mm do 30 mm i pojedyncze wyładowania. Zwłaszcza w drugiej części nocy.

W środę znajdziemy się w napływie wilgotnego i ciepłego powietrza ze wschodu Europy. W środkowej i górnej troposferze zaznaczy się zatoka niżowa, natomiast w niższych warstwach troposfery zaznaczy się płytki niż wraz z układem frontów atmosferycznych. Rozwój konwekcji następować będzie zarówno poprzez wślizgiwanie się powietrza wilgotnego na powierzchnie frontowe, ale również na lokalnych strefach zbieżności wiatru. Podczas burz przewidywane są ulewy od 10 mm do 30 mm, miejscami grad. Temperatura wyniesie od 21°C do 23°C.

W nocy ze środy na czwartek ponownie możliwe są burze, które stopniowo będą zanikać. Temperatura wyniesie od 14°C do 16°C. W czwartek znajdziemy się słabogradientowym polu ciśnienia. Napływać ma powietrze ze wschodu i z rejonu Morza Czarnego. Temperatura wyniesie od 25°C do 27°C. Możliwe są burze termiczne z ulewnymi opadami i gradem.

Piątek przyniesie kontynuacje napływu masy z rejonu Morza Czarnego. Termometry wskażą od 24°C do 26°C. Możliwe są burze termiczne. W sobotę najprawdopodobniej napływać będzie powietrze z południa. Temperatura wyniesie od 27°C do 29°, niewykluczone burze. Niedziela przyniesie kontynuacje burzowej aury. Termometry wskażą od 27°C do 28°C.

Najnowsze informacje pogodowe
Bieżące położenie opadów i burz

(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. Przeciez jest susza stulecia tak trabili. W sumie tak jak byla zima stulecia.

    • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

      Noo, a teraz w porywach zanosi sie na początek potopu…
      Nie uważacie, że czas zacząć sie rozglądać się za arką (albo chociaż barką) ???

Z kraju

Sport