Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Centralny plac w Parczewie zmienił oblicze (zdjęcia, wideo)

Plac Wolności w Parczewie, który przeszedł kompleksową przebudowę, został oficjalnie oddany do użytkowania mieszkańcom. Prace w tym miejscu rozpoczęły rewitalizację centrum miasta.

Plac Wolności w Parczewie został oficjalnie oddany do dyspozycji mieszkańców. Rewitalizacja centralnego placu w mieście była pierwszym etapem projektu pod nazwą „Parczew – tradycja, pasja, nowoczesność”. Na całej powierzchni ułożone zostały płyty betonowe oraz kostka, przy ulicy Strażackiej powstały nowe parkingi, zamontowano nowoczesne oświetlenie oraz monitoring.

Dotychczasową fontannę zastąpiła nowa, strumieniowa z 48 dyszami, w której można się schłodzić i świetnie bawić. Do tego stworzono scenę, na której będą się odbywały imprezy plenerowe i występy artystyczne. Plac został wyposażony w infrastrukturę sprzyjającą integracji i zabawie. Czekają ławeczki, stoliki do gry w szachy, stojaki na rowery oraz stacja do ładowania urządzeń mobilnych. Całość uzupełniły nasadzenia drzew i krzewów.

Inwestycja ta budziła wiele kontrowersji, głównie z powodu wycięcia rosnących tam od lat 58 drzew, oraz zastąpienia trawy płytami betonowymi. Mieszkańcy pisali petycje do władz miasta, jednak plany nie zostały zmienione. Jak wyjaśniano, projekt przeszedł konsultacje z mieszkańcami oraz został zatwierdzony przez konserwatora zabytków.

Centralny plac w Parczewie zmienił oblicze (zdjęcia, wideo)

Centralny plac w Parczewie zmienił oblicze (zdjęcia, wideo)

Centralny plac w Parczewie zmienił oblicze (zdjęcia, wideo)

Centralny plac w Parczewie zmienił oblicze (zdjęcia, wideo)

Centralny plac w Parczewie zmienił oblicze (zdjęcia, wideo)

 

(fot. UG Parczew, wideo – Wirtualny Parczew)

24 komentarze

  1. Ludzie ,którzy projektowali taki koszmarek ,powinni się wstydzić za plagiat i za wstecznictwo.

  2. Tak piękne miejsce zabetonowane. Widać, że liczy się tylko kasa, ktoś ładnie napchał kieszenie. W niegdyś cudownym, zielonym sercu miasta teraz została tylko pustka. Przykre a za razem oburzające jak można nie wracać uwagi na potrzeby mieszkańców, pieniądze mogły zostać zainwestowane gdzie indziej lub można było w inny sposób zmodernizować plac z pewnością mniej radykalny…

  3. jedyny plus tej inwestycji -wynieśli się menele…. bo nie ma cienia i za gorąco 🙂

  4. ta pseudo rewitalizacja to porażka !!!

  5. Konsultacje z mieszkańcami ? Nic takiego nie było ! Samowolka władz ! Na dodatek w tym miejscu kiedyś stał zamek , teraz były prowadzone głębokie wykopy ale jakoś nikt nie widział archeologów !

  6. Przynajmniej jakiś pomnik octu&mustardy ?Pozdrawiam parczewian !!! Nie martwcie się nie tylko wam władze taki prezent zapodali to ogólnopolska tendencja.

  7. Co za chory kraj, masowo teraz niszczy się skwery i parki i robi betonowe pustynie!!! W tym wszystkim nie chodzi o urok i dobro mieszkańców tylko o pieniądze. Skandal!!!!

  8. karyny i grażyny z dżesykami/brajankami będą miały gdzie się lansować,a potem foty na fejsa???

  9. Najlepiej było ZAORAĆ posiać kwiatki albo truskawki. Wtedy nikt by nie gadał że betonowa pustynia. Nic nie robić ! oto Polaka wizytówka. Całe dziesięciolecia nic się nie zmieniało to poco teraz!?

Z kraju