690 680 960

Burze z gradem możliwe na obszarze woj. lubelskiego. Silne ulewy i wiatr do 70 km/h

W środę na obszarze woj. lubelskiego prognozowane są burze. W czasie burz należy spodziewać się opadów gradu oraz silnego wiatru w porywach do 60-70 km/h.

W środę Polska znajduje się na skraju układu niskiego ciśnienia, związanego z niżami znad południowej Norwegii, Łotwy oraz zachodniej Rosji. W ciągu dnia nad krańce północno-zachodnie kraju nasunie się płytka zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym. Nasz kraj pozostaje w dość ciepłym powietrzu polarnym morskim. Tylko nad krańce północno-zachodnie w drugiej połowie dnia zacznie napływać nieco chłodniejsza masa powietrza. Ciśnienie pozostanie bez zmian.

Dzisiejszy dzień ponownie przyniesie burze na obszarze województwa lubelskiego. Przemieszczać mają się z zachodu na wschód kraju. Pierwsze burze termiczne możliwe są już przed południem, ale szczytowa aktywność burzowa powinna zostać osiągnięta pomiędzy 13 a 17. Pod wieczór atmosfera zacznie się stabilizować i burze zaczną zanikać.

W czasie burz spodziewamy się opadów drobnego gradu 1,5 cm, mając na uwadze nisko położoną izotermę zero. Ulewy mogą przynieść do 5-15 mm opadu, jak i porywy wiatru do 60-70 km/h.

Lokalnych burz spodziewamy się w całym regionie. Temperatura wyniesie od 12°C do 15°C. W czasie przechodzenia opadów i lokalnych burz może być niższa.

Kolejne dni przyniosą istotne ochłodzenie. W ciągu dnia temperatura będzie dodatnia, ale nocami i w godzinach porannych możliwe przymrozki. Spowodowane będzie to spływem powietrza arktycznego. Niewykluczone, że pojawią się też pod koniec tygodnia w regionie przelotne opady śniegu, deszczu ze śniegiem i krupy.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i lokalnych burz

(fot. pixabay.com)

2 komentarze

  1. Krupnik zrobi z tej krupy?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej