690 680 960

Pijany rowerzysta uciekał przed policjantami. Uderzył jednośladem w pojazd mundurowych

Na widok policjantów nietrzeźwy rowerzysta próbował uciec. Mężczyzna został zatrzymany po krótkim pościgu, w trakcie którego uderzył jednośladem w pojazd mundurowych.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 13 na jednej z dróg powiatu opolskiego. Kryminalni zauważyli, że na rowerze w ich kierunku zmierza mieszkaniec gminy Opole Lubelskie, który był poszukiwany.

Na widok mundurowych, mężczyzna zjechał na ich pas ruchu zmuszając funkcjonariuszy do gwałtownego hamowania, po czym usiłował uciec w pola. Rowerzysta nie był w stanie zrealizować zamiaru, gdyż nie panując nad pojazdem uderzył w błotnik służbowego samochodu. Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, 37-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna będzie musiał wytłumaczyć się z tego, że w stanie nietrzeźwości kierował rowerem po drodze publicznej oraz poniesie koszt naprawy służbowego samochodu.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

12 komentarzy

 1. Typowy rowerzysta. Gacie z laikry za mocno się werżnęły w zad.

  • No i skuteczna akcja policji. Dziwne, że nie przyjechały kolejne radiowozy i 2 wozy strażackie.

   „zmuszając funkcjonariuszy do gwałtownego hamowania” – no i ? Tylko tyle czy zdarzyło się jeszcze coś równie strasznego?

 2. Co do roweru. Myślałem, że już nikt nie lata na Wigry 3.

  • Gdyby rowery miały tablice, to ten powinien mieć już żółte blachy.

  • Nie śmiem poprawiać Experta Specjalistę Od Spraw Wszelakich,jednak pojazd ów przypomina mi rower Zenit produkcji Rometa z lat dawnych słusznie minionych…

 3. Yhyyy, a drogi to mu czasem nie zajechaliście? Teraz na niego bo autko się uszkodziło, o po co policjant ma za to odpowiadać, trzeba zgonić na pijaczka. Dziwię się ze żaden policjant nie ucierpiał, haha tacy oni teraz delikatni się porobili.

  • A jakie to ma znaczenie czy zajechali, czy stali tam od zimy? To bez znaczenia. Nie można kontynuować jazdy, bo ktoś/coś stoi na jezdni – to należy się zatrzymać przed przeszkodą jeżeli nie da się z nią wyminąć, ani jej ominąć.

 4. Nie podano informacji ani o oświetleniu roweru, ani o oświetleniu radiowozu. Nie napisano także ile zakazów kierowania posiada już kierujący rowerem. Można podejrzewać, że to nie pierwsza jego przygoda z alkoholem podczas kierowania pojazdem.

  • chyba Franio ma uwagi do Redakcja112 o niekompletne przekazania pełnych informacji dot. zdarzenia… proszę się poprawić na przyszłość… 😉

 5. I co mi zrobicie jak mam żółte papiery?

 6. Z tak zwanych #tagów# wygląda,że zaanektowaliśmy województwo opolskie? Przegapiłem coś?

Kursy walut

 • USD 3.9769zł -0.83%
 • GBP 5.0142zł -0.36%
 • EUR 4.3543zł -0.41%
 • CHF 4.512zł -0.5%

Polub nas