Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Budimex wybuduje nowy odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino

Przedłużenie ul. Bohaterów Monte Cassino od ul. Wojciechowskiej do al. Solidarności wybuduje warszawski Budimex. Pięć pozostałych firm, starających się o kontrakt na wykonanie tej inwestycji, nie miało zastrzeżeń co do rozstrzygnięcia przetargu. Prace ruszą na wiosnę.

Uprawomocniło się rozstrzygnięcie przetargu na budowę przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino w Lublinie na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojciechowską do węzła Sławin. Oznacza to, że niebawem Urząd Miasta będzie mógł podpisać umowę z wykonawcą a pracę ruszą, gdy tylko będą na to pozwalały warunki atmosferyczne. Oprócz samej budowy nowej trasy, wykonawca będzie też miał za zadanie wybudować ulice boczne: Morelową i Grabową wraz z odwodnieniem i oświetleniem. Do tego powstaną odcinki sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w ulicach: Nałęczowskiej, Grabowej, Morelowej i Skromnej.

O kontrakt na wykonanie tej inwestycji walczyło sześciu oferentów: Budimex, Mota – Engil Central Europe, Konsorcjum Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Lubartów z Intop z Tarnobrzega oraz Komunalnym Przedsiębiorstwem Robót
Drogowych w Lublinie, Strabag, Konsorcjum firm Balzola z Warszawy z Construcciones y Promociones Balzola Avenida Sabino Arana z Hiszpanii i Rover Alcisa z Hiszpanii a także Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego. Wszystkie firmy zaoferowały 60 miesięcy gwarancji a także taki sam termin zakończenia robót. Miasto przeznaczyło na ten cel 172 436 435,88 zł, najdroższa była oferta Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego, która opiewała na 120 333 834,60 zł. Budimex za wykonanie inwestycji zażądał 87 488 767,42 zł, czyli połowę tego, co zarezerwowali urzędnicy na ten cel.

Mająca 1200 metrów nowa droga rozpocznie się od skrzyżowania z ul. Wojciechowską, następnie przez Szerokie pobiegnie do gotowego już, lecz obecnie zamkniętego dla ruchu pojazdów węzła Sławin. Aby nie kolidować z ulicą Nałęczowską, wybudowane zostanie tam dwupoziomowe skrzyżowanie. Z kolei dalej, czyli nad suchą doliną i rzeczką, powstaną dwie niezależne estakady. Trasa będzie miała podobne parametry jak przedłużenie al Solidarności, czyli po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

W ramach inwestycji nowy kształt otrzymają także skrzyżowania z ul. Wojciechowską oraz ul. Nałęczowską, przy czym ta druga ulica będzie przebiegała nad ul. Bohaterów Monte Cassino. Przebudowana zostanie też ul. Nałęczowska na odcinku ok. 600 m. Jak zapewnia Budimex, budowa nowej trasy zostanie zakończona do 30 kwietnia 2018 roku.

(fot. ZDM Lublin, OpenstreetMap)
2017-01-16 17:38:08

22 komentarze

 1. Przypadek? Nie sądzę.

 2. No to do roboty, bo wszyscy czekamy. Poza tym przyszłość niepewna, więc trzeba się sprężać.

  • racja, czas przekrętów się kończy, więc jeśli mają coś za uszami to musza się uwijać…

   • Raczej zaczyna się czas nic nierobienia i kręcenia lodów przez PISowców;)

    • jakby PO kręciła takie lody jak PiS to by wygrała wybory

     • przypomne ci ze to za lat po masz wybudowaną nowiutką obwodnice dookoła lublina 😉 oby za lat pis nie skonczyło się na tej jednej drodze

     • Gdyby nie działania władz województwa i władz miasta z każdej partii politycznej to obwodnica byłaby odsunięta na kolejny okres finansowania z UE.

 3. Hehe koledzy go wsadzili do taksówki i zadzwonili albo sałata to policjant (milicjant) jak 80% złotówek..

 4. Koledzy go załatwili albo nie zadowolona Angelica o blond włosach albo złotówka to stróż prawa z przeszłego lub obecnego systemu.

 5. Niech od razu zrobią remont Balladyny , jeżdzić i parkować już się nie da. Zapraszam państwo z magistratu na przejażdżkę i próbę parkowania wieczorem , Straż Miejska może już też sobie darować mandaty bo ludzie niedługo będą parkować w piaskownicach w których i tak żadne dziecko się nie bawi.

  • Zmień stancję na inną. Na Felinie parkingów jak psów.

  • a może tych aut nie da się już pomieścic, a właściciele sami powinni zadbac o miejsce parkowania, garaz wynająć , kupić za własne pieniążki a jak nie ma to moze jednak na auto część osób tak naprawdę nie stać . A straz miejska niech czyni swą powinność i daje mandaty dla tych co bezczelnie parkują na chodnikach nie zostawiająć min 1.5 metra . Piesi w tym miescie też mają swoje prawa i nie godzą się na ciagle zastawione chodniki w sposób BEZCZELNY. Mowie DOSC!!!!

 6. Czego nie piszecie o najniższej ofercie– MOTA. Nagle BUDIMEX z drugiego miejsca wygrał….

  • Zobacz jak podmywa ta expresowkę … Budimex co 2 mieś wysypuje wywrote gliny i ubija i aby do gwarancji! Zamiast wzmocnić nasypy! A te plastikowe rury odprowadzające wodę …kpina! Aby do gwarancji!

 7. Coś drogie te drogi

  87 milionów podzielić na 1200 metrów, to wychodzi, że 1 metr kosztuje 73 tys zł. Za 73 tys to można zbudować pół domu w stanie surowym, a jak mały dom to cały

  • Aaron Fleischmann

   Porównanie z tym domem bardzo na miejscu. W końcu za taką inwestycję niejeden cwaniak sobie dom postawi. I to nie w stanie surowym. Nic dziwnego, że koszt tak kosmiczny – wielu się na tym obłowi. Najlepsze lody kręci się na partnerstwie publiczno-prywatnym, czyli kasa podatników – zyski kapitalistów.

 8. Jeśli mogę zapytam: co z tymi ujowymi serwisówkami wzdłuż expresowki? Kończą się w czarnej d00pie. Czy ten nowy odcinek jest tylko dla uczestników obwodnicy? To kto płaci województwo ! Nie miasto chyba?! Dziękuje za odpowiedz .

 9. Chciałbym zwrócić redakcji uwagę na błąd w tytule artykułu. Nowa ulica, o której mowa na pewno nie będzie nosić nazwy Bohaterów Monte Cassino, ponieważ ulica o tej nazwie nie kończy się na skrzyżowaniu z ul. Wojciechowską. Dlatego w zapowiedziach budowy tej ulicy ZDiM używa sformułowania „nowy przebieg DW809”. Najprawdopodobniej nowa ulica będzie się nazywać Obrońców Grodna, jednak nie można jej oficjalnie nadać nazwy przed jej wybudowaniem. Dwie ulice Bohaterów Monte Cassino istnieją od kilkudziesięciu lat, od wielu lat wiadomo, że nie zostaną połączone, a władze miasta z niewiadomych powodów nie chce zmienić nazwy jednej z tych ulic. Wystarczyłoby przedłużyć ul. Wileńską do Armii Krajowej, a Armii Krajowej do Wojciechowskiej (a nawet do węzła Sławin). Taką propozycję przedstawiłem Radzie Miasta 4 lata temu.

 10. Kolego „majak” straż miejska (ja nazywam ich policjantami w kratkę) szuka szybkich i łatwych pieniędzy. Dzwoniłem do straży miejskiej na policję a też do redakcji 112 i nikt nic nie może zrobić z autami co parkują na SKRZYŻOWANIU Juranda i Skrzetuskiego! Skręcając z Juranda w Skrzetuskiego nie ma żadnej widoczności właśnie przez zaparkowane tam auta a co jeszcze najśmieszniejsze na Juranda już niema strefy zamieszkania tylko dlaczego? Więc taki koleś ciężarówką co ma na sobie 30 ton może tam śmiało jechać

Z kraju

Polityka i społeczeństwo