Brutalne pobicie w Majdanie Mętowskim. Zaatakowali mężczyznę w pobliżu domu

Lubelscy policjanci ustalają dokładne okoliczności pobicia, jakie miało miejsce w poniedziałkowy wieczór. Wiadomo, że nie było ono na tle rabunkowym.

W poniedziałkowy wieczór, obok idącego przez Majdan Mętowski mężczyzny, zatrzymał się samochód osobowy. Wysiadły z niego dwie zamaskowane osoby, które następnie zaatakowały przechodnia. Mężczyzna był bity po całym ciele, po kilku minutach napastnicy wsiedli do auta i szybko odjechali. O wszystkim powiadomiona została policja.

Jak udało nam się ustalić, na miejscu interweniował patrol policji. Po ustaleniu numeru rejestracyjnego pojazdu, jak też rysopisu napastników, informacje na ten temat przekazano wszystkim patrolom w mieście i okolicach. Przeprowadzono również w tej sprawie szereg czynności.

– Ustalamy dokładne okoliczności zdarzenia, otrzymaliśmy zgłoszenie na temat pobicia, jednak nie mamy jeszcze oficjalnego zawiadomienia. Wiadomo już jednak, że zdarzenie nie było na tle rabunkowym. Z posiadanych przez nas informacji wynika, że zarówno ofiara, jak i potencjalny sprawca mieli się znać. Szczegółowe przyczyny zajścia będą wyjaśniane w najbliższym czasie – wyjaśniał nam kom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. To musiało się tak skończyć. Przeprowadził się z miasta na wieś i chciał Wszystkich nauczać porządku….bo dym z komina ma zły kolor,bo psy szczekają,bo obornik śmierdzi,bo ludzie grile robią i dym leci…Chodził,zdjęcia robił i zglaszał wszędzie gdzie się da. Ktoś mu w końcu wytłumaczył,że wieś to nie miasto i tu rządzą inne prawa….i że tu ludzie rozmawiają jak mają problem a nie zglaszają do władz. Teraz zdziwiony,że mu nikt „dzień dobry” nie mówi. Tam pewnie nie jeden chciał mu jeszcze nastukać a tym którzy to zrobili to pewnie cała wieś brawo bije?4

  • Znaczy taki lokalny Paździoch?

  • Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji (dawniej Lublin koło Świdnika)

   Nie stosował się do zasad ludowego porzekadła: „Wlazłeś między wrony, kracz jak i ony”.
   Chciał naprawiać świat, a świat naprawił jego.

 2. popieram w 100 % , cały czas przecież piszę ” konfidentom mówimy stanowcze nie ” myślał że panem wielkim jest i będzie pouczał ludzi na jak mają żyć. No to zęby wybili , żebra połamali , skopali tyłek i jest git. Niech próbuje dalej …

 3. Pewnie o babę poszło. Któryś się czepił czyjejś baby i ją wychędożył a właściciel się wkurzył i obił cwaniaka. Pewnie baba też obita za to że w szkodę poszła.

 4. Do Ja…nie zgadzam sie z Toba…dlaczego uwazasz ze na wsi rzadzi inne prawo?? Prawo jest jedno dla wszystkich..cywilizowani ludzie nie wymierzają kary sami ..to nie sredniowiecze..od tego są sądy…

 5. Jerzy Gondol z Nadwisły

  Ciekawa sprawa o tyle, że nie napisano kim jest ofiara i z jakiego sortu.
  Jedno jest pewne, mianowicie to, że nikt nie zadaje sobie trudu i ryzyka wpadki łamiąc gnaty zupełnie niewinnej, przypadkowej osobie spotkanej na ulicy. „biedny” poszkodowany musiał mieć coś „za uszami”.

 6. Do Osoby…nie uważam,żeby na wsi było inne prawo niż np.w mieście. Chodzi mi tu bardziej o to żeby żyć z innymi w zgodzie i nie podpier…..z darma racji wszędzie gdzie się da. Na wsi jest troszkę inaczej. Ludzie mają pola,gospodarstwa,działki i to normalne że pracują,orza,koszą,sieją. I przeprowadzając się na wieś musi mieć świadomość,że ludzie tu pracują trochę inaczej i glośniej niż w mieście. Kazdego pouczał’zdjecia robił…Wielu zaszedł za skórę swoim zachowaniem i nie zwracał uwagi na to co mu się mówi i tłumaczy. Komuś pusciły nerwy i finał znamy.

 7. Do Ja…piszesz że robił zdjęcia. To gdzie one są na fejsie, Istagramie? A może to po prostu fotograf co lubi robić zdjęcia i wszystko go interesuje – ludzie, krowy, traktory. Skoro tak bronisz ludzi ze wsi to po sprzedają działki mieszczuchom? Przecież mogą pozostać w swoim świecie. A z tym „dzień dobry” to już mało kto mówi.

  A co do pobicia to kk mówi:

  Art. 157
  § 1 „kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”

  Art. 158
  § 1. Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu § 1 lub w art. 157 spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu § 1,
  podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  § 2. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest ciężki uszczerbek na zdrowiu człowieka, sprawca
  podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności