„Bolko” jednak zostaje. IC wzięło to, z czego zrezygnowały Przewozy Regionalne

Brak odpowiedniego taboru oraz niska opłacalność – to według Przewozów Regionalnych jest przyczyną likwidacji pociągu z Lublina do Wrocławia. Jednak nie oznacza to, że podróżni stracą połączenie kolejowe ze stolicą Dolnego Śląska.

Na uruchomienie tej trasy zdecydowało się PKP Intercity, które zapowiada nowy weekendowy pociąg TLK Bolko kursujący w rel. Lublin – Wrocław – Lublin przez Katowice. Połączenie pojawi się w rozkładzie jazdy 26 czerwca i będzie realizowane dwa razy w tygodniu. Pociągi z Lublina wyjadą w piątki i niedziele zaś z Wrocławia w poniedziałki i soboty. Będzie to trzecie uruchamiane przez PKP Intercity bezpośrednie połączenie Lubelszczyzny ze stolicą Dolnego Śląska a drugie kursujące przez Radom i Kielce.

Przyczyną likwidacji połączenia przez Przewozy regionalne ma być brak odpowiedniego taboru do obsługiwania tak dalekiej trasy. -Obecnie nie posiadamy wystarczającej liczby pojazdów przystosowanych do obsługi ruchu dalekobieżnego. Większość użytkowanych przez nas pociągów to autobusy szynowe i składy elektryczne przeznaczone do kursowania w relacjach regionalnych i aglomeracyjnych- tłumaczą przedstawiciele PR. Kolejarze twierdzą, że pasażerowie skarżyli się także na warunki podróżowania na tej trasie.

„Bolko” obsługiwany przez Przewozy regionalne jeździł z Lublina do Wrocławia w dni robocze. Na Śląsk dojeżdżał w 8 godzin i 15 minut. W jakich godzinach oraz ile będzie trwała podróż pociągami PKP Intercity, dowiemy się już niebawem, gdy przewoźnik poda nową wersję rozkładu jazdy.

(fot. lublin112)
2015-06-12 09:00:23

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9764zł 0.6%
  • GBP 4.956zł 0.12%
  • EUR 4.4671zł 0.03%
  • CHF 4.2018zł 0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie
   DARMOWY KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET