Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

„Bolko” jednak zostaje. IC wzięło to, z czego zrezygnowały Przewozy Regionalne

Brak odpowiedniego taboru oraz niska opłacalność – to według Przewozów Regionalnych jest przyczyną likwidacji pociągu z Lublina do Wrocławia. Jednak nie oznacza to, że podróżni stracą połączenie kolejowe ze stolicą Dolnego Śląska.

Na uruchomienie tej trasy zdecydowało się PKP Intercity, które zapowiada nowy weekendowy pociąg TLK Bolko kursujący w rel. Lublin – Wrocław – Lublin przez Katowice. Połączenie pojawi się w rozkładzie jazdy 26 czerwca i będzie realizowane dwa razy w tygodniu. Pociągi z Lublina wyjadą w piątki i niedziele zaś z Wrocławia w poniedziałki i soboty. Będzie to trzecie uruchamiane przez PKP Intercity bezpośrednie połączenie Lubelszczyzny ze stolicą Dolnego Śląska a drugie kursujące przez Radom i Kielce.

Przyczyną likwidacji połączenia przez Przewozy regionalne ma być brak odpowiedniego taboru do obsługiwania tak dalekiej trasy. -Obecnie nie posiadamy wystarczającej liczby pojazdów przystosowanych do obsługi ruchu dalekobieżnego. Większość użytkowanych przez nas pociągów to autobusy szynowe i składy elektryczne przeznaczone do kursowania w relacjach regionalnych i aglomeracyjnych- tłumaczą przedstawiciele PR. Kolejarze twierdzą, że pasażerowie skarżyli się także na warunki podróżowania na tej trasie.

„Bolko” obsługiwany przez Przewozy regionalne jeździł z Lublina do Wrocławia w dni robocze. Na Śląsk dojeżdżał w 8 godzin i 15 minut. W jakich godzinach oraz ile będzie trwała podróż pociągami PKP Intercity, dowiemy się już niebawem, gdy przewoźnik poda nową wersję rozkładu jazdy.

(fot. lublin112)
2015-06-12 09:00:23

Komentarze wyłączone