„Bolko” jednak zostaje. IC wzięło to, z czego zrezygnowały Przewozy Regionalne

Brak odpowiedniego taboru oraz niska opłacalność – to według Przewozów Regionalnych jest przyczyną likwidacji pociągu z Lublina do Wrocławia. Jednak nie oznacza to, że podróżni stracą połączenie kolejowe ze stolicą Dolnego Śląska.

Na uruchomienie tej trasy zdecydowało się PKP Intercity, które zapowiada nowy weekendowy pociąg TLK Bolko kursujący w rel. Lublin – Wrocław – Lublin przez Katowice. Połączenie pojawi się w rozkładzie jazdy 26 czerwca i będzie realizowane dwa razy w tygodniu. Pociągi z Lublina wyjadą w piątki i niedziele zaś z Wrocławia w poniedziałki i soboty. Będzie to trzecie uruchamiane przez PKP Intercity bezpośrednie połączenie Lubelszczyzny ze stolicą Dolnego Śląska a drugie kursujące przez Radom i Kielce.

Przyczyną likwidacji połączenia przez Przewozy regionalne ma być brak odpowiedniego taboru do obsługiwania tak dalekiej trasy. -Obecnie nie posiadamy wystarczającej liczby pojazdów przystosowanych do obsługi ruchu dalekobieżnego. Większość użytkowanych przez nas pociągów to autobusy szynowe i składy elektryczne przeznaczone do kursowania w relacjach regionalnych i aglomeracyjnych- tłumaczą przedstawiciele PR. Kolejarze twierdzą, że pasażerowie skarżyli się także na warunki podróżowania na tej trasie.

„Bolko” obsługiwany przez Przewozy regionalne jeździł z Lublina do Wrocławia w dni robocze. Na Śląsk dojeżdżał w 8 godzin i 15 minut. W jakich godzinach oraz ile będzie trwała podróż pociągami PKP Intercity, dowiemy się już niebawem, gdy przewoźnik poda nową wersję rozkładu jazdy.

(fot. lublin112)
2015-06-12 09:00:23

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika