Na boisku znaleziono nagą 14-latkę. Mieszkańcy Rejowca mają dość wybryków trudnej młodzieży

Mieszkańcy Rejowca coraz bardziej obawiają się sąsiedztwa ośrodka wychowawczego, który powstał w ich okolicy. Ostatnio trzech mieszkańców, zostało bezpodstawnie podejrzanych o gwałt na 14-latce.

Istniejący od 2013 roku w Rejowcu Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy od początku budzi kontrowersje wśród mieszkańców. Gdy pojawiły się pierwsze informacje o możliwości powstania ośrodka, sprzeciwiano się jego lokalizacji w tym miejscu. Chodziło głownie o to, że ośrodek miał być placówką półotwartą, co powodowało, że wychowankowie mieliby możliwość swobodnego poruszania się po okolicy. Mieszkańcy Rejowca obawiali się wzrostu przestępczości a także kontaktu tutejszej młodzieży z wychowankami ośrodka. Po protestach na temat jego powstania zrobiło się cicho i każdy myślał, że pomysł upadł. Jednak nagle po kilku miesiącach okazało się, że po cichu wszystko zostało załatwione i ośrodek już funkcjonuje. Wójt, budynki Zespołu Szkół Publicznych, przekazał powiatowi chełmskiemu, a starosta wynajął je prywatnej firmie. Zapewniła ona, że działalność edukacyjna będzie tu dalej prowadzona, lecz nikt się nie spodziewał, że w firmie zakładu poprawczego.

Praktycznie od początku działalności ośrodka zaczęły się problemy z jego wychowankami. – Były ucieczki, bójki a alkohol jest tu na porządku dziennym – tłumaczyli nam mieszkańcy. -To są przecież jeszcze dzieci, mają po 13 – 15 lat, chodzą pijane, zaczepiają innych, bluzgają, ktoś im przecież sprzedaje piwo czy wino – dodają. Na terenie ośrodka dochodziło także do poważnych bójek. Jeden z 16-latków doznał tak poważnych obrażeń, że trafił do szpitala, gdzie lekarze usunęli mu śledzionę. Z kolei nie ma też miesiąca, by nie dochodziło do ucieczek. Jednak wydarzenia z początku maja sprawiły, że mieszkańcy z jeszcze większym niepokojem patrzą na sąsiedztwo ośrodka.

Na boisku szkolnym znaleziono kompletnie pijaną 14-latkę, rozebraną od pasa w dół. jak się okazało, miała zostać zgwałcona. O zdarzeniu natychmiast została powiadomiona policja a następnie prokuratura. Ponieważ chodziło o osobę nieletnią, sprawie nadano priorytet. Śledczy ustalili, że dziewczyna wraz z dwoma koleżankami oddaliła się z ośrodka. Nastolatki włóczyły się po okolicy szukając wrażeń jak również spożywając w sporych ilościach alkohol. Co było później, tego już nikt nie wiedział. Szybko zostały zatrzymane trzy osoby, które podejrzewano o gwałt. Byli to mieszkańcy Rejowca, jednak od samego początku kategorycznie zaprzeczali, by mieli z tą sprawą cokolwiek wspólnego.

Dopiero po pewnym czasie okazało się, że mężczyźni przebywali w jednym z miejscowych barów, który też znalazł się na trasie trzech uciekinierek. To wystarczyło, do ich zatrzymania oraz podejrzeń o gwałt. Dopiero później wyszło na jaw, że dziewczyny usiłowały poderwać nieznajomych, licząc że ci zafundują im alkohol. Jednak panowie nie byli zainteresowani nastolatkami i polecili im, by te znalazły sobie inne towarzystwo. Śledczy ustalili także, że do gwałtu najprawdopodobniej nie doszło, jednak samo obcowanie płciowe z osobą poniżej 15 roku jest już przestępstwem. Dlatego też śledztwo dalej się toczy.

-Z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Prowadzący ośrodek nie radzą sobie z trudną młodzieżą, która tam przebywa. Jeżeli już powstał ośrodek, niech będzie, jednak zależy nam także na naszym bezpieczeństwie. Ile razy się słyszało w wiadomościach, że wychowankowie poprawczaków dopuszczają się ciężkich przestępstw a nawet zabójstw – dodają nam nasi czytelnicy.

(fot. MOW)
2015-05-30 12:11:40

Zobacz również

28 komentarzy

 1. Trudna młodzież ?? Przynajmniej jest jakaś rozrywka i jest o czym rozmawiać . Pantoflowa poczta nie upadnie jak PRL. Kiedyś bynajmniej był jakiś rygor , teraz morale idzie odgórnie , to z kogo mają brać przykład???Psychoanalityków , psychologów zatrzęsienie i nie idzie to w parze z postępem demokracji.

  • Jest rozrywka ? mieszkam w tej miejscowości , idzie banda 15 „wychowanków” a na samym tyle jedna „wychowawczyni” zaczepiają starszych ludzi, klną plują,kradną ze sklepów,zaczepiają młodzież ale mi rozrywka..

  • „bynajmniej był jakiś rygor” czyli rygoru nie było? Polska język, trudna język?

   • Jasio Wyśmiewca——–co ty kmiocie możesz komentować . Takich karaluchów jak ty , to na miejscu się wymierzało karę .Wiedze można różnym językiem przekazywać , włącznie z pałowaniem i tobie się należy takie.

    • Zamiast „Kiedyś bynajmniej był jakiś rygor” chciałeś raczej napisać „Kiedyś przynajmniej był jakiś rygor”. Bynajmniej i przynajmniej to słowa o różnym znaczeniu.

    • nistety dla ciebie ale jasio ma racje…

    • kmiotem to jesteś ty tępaku, cwaniak w internecie – p.zda w świecie

 2. Produkt zepsuty od nowości należy zutylizować.

  • Cos Ci powiem sam jestes do utylizacji jestem matka tej dziewczyny.myslisz ze sa miłe opinie? Ona potrzebuje pomocy ale nie stety sa przepisy ktorych nie da sie przeskoczyc tak działa prawo.powoli.nie jes ona z patologicznej rodziny wciaz walcze ale nie stety kazdy odbija piłeczke

   • No to masz się czym chwalić. Bezstresowe wychowanie zaprowadziło dziewczę do tego ośrodka? Z łapanki tam trafiła? Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci. Od kogo czerpała wzorce? Wszystkich należy obciążyć winą tylko nie siebie. Czy tylko dopuszczasz patologię w formie alkoholików, bandziorów i złodziei? Jeśli ulica ją wychowała to trudno mieć w tym przypadku pretensję do powolnego działania prawa i przepisów.

    • Nie bezstresowe.jestem rygorystyczna i konsekwentna.ale w tym przypadku nic nie działa.od najmłodszych lat był problem z dziewczyna.i z mojej strony dałam z siebie wszystko.by jej pomuc.ale jesli problem Cie nie dotyczy nie zrozumiesz.komentowac z boku mozna ale gdyby dotknelo Cie cos takiego zmienił bys tok myslenia

     • Więc mnie uświadom z jakiego powodu trafiła do tego ośrodka? Zgłosiła się na ochotnika? A odnośnie wychowania i nie tylko – ” Nie bądz za słodki bo cię zjedzą i za gorzki bo cię wyplują” Macierzyństwo to odpowiedzialność, nie każdy do tego się nadaje.

   • Eutanazja to jedyne rozwiązanie.
    Zaraz zajdzie w ciąże i kto zapłaci za samotną matkę? PODATNIK.
    Takie śmieci trzeba eliminować.

   • Ja być obca krajowca, ale znać Polska i obyczaje

    Biedna, niewinna i jeszcze niepokalana – lada chwila aniołkiem zostanie?

   • Żal mi Ciebie, Małgorzato, ale jak widzaiałaś, że z dzieciakiem Ci nie wychodzi po dobroci, to trzeba było tłuc i patrzeć, czy równo puchnie, niektóre dzieci tylko takie zainteresowanie akceptują, inaczej czują sie niczyje i niechciane. To jest metoda na to, żeby ktoś na dziecko zwrócil uwagę – kiedy rozrabia, chleje i po pijaku się puszcza.

    • Wierz mi prubowalam egzorcyzmow leczenia,bicia i spaliło na panewce.mam po za nia 6 poukładanych dzieci,super sie ucza a z nia nikt nie daje rady sama błagałam sad o pomoc bo jedyne co chcieli dac kuratora.dali ja do przedszkola.a ona tnie rece połyka rozne zeczy siły na za 5 ja sie nie uzalam ale czuje porazke bo sa chwile kiedy jest inteligentna dziewczyna.ciezko to pojac ale to przypadek jeden na milion

   • Jeszcze jedno – gdzie jest ojciec tej małoletniej? Może to jego brak powoduje taką degenerację?

    • Ojciec nie interesuje sie nia bo jest podobnego pokroju. Ale skoro 6 dzieci udało mi sie wychowac nie sadzisz ze jest cos nie tak??.jestem jedyna osoba ktora walczy o ta dziewczyne.choc czasem powinnam umyc rece.ale gdyby prawo działało szybciej była by szansa na pomoc.a czas działa na niekorzysc

     • Jeżeli nawet egzorcyzmy nie pomagają to może [email protected] ma rację? Diabeł wcielony przeszedł z ojca na córkę. Zapewne będzie kontynuował swoje dzieło spustoszenia w następnym pokoleniu.
      Nie wykluczone, że już za trzy kwartały. Chociaż z twojego opisu wynika,że jest to problem choroby psychicznej. Bardziej potrzebny jest dziewczynie zamknięty oddział szpitalny, niż pobyt w takim ośrodku.

 3. Jedni mieszkańcy się niepokoją, inni bez skrupułów sprzedają im wódę. Może niech wezmą za mordę tych spośród siebie, którzy rozprowadzają alkohol wśród zdegenerowanych gówniarzy, a większość problemu im odpadnie. Na trzeźwo nie będą nawet w połowie tacy kozacy.

  • Szczepańska Małgorzata

   Masz racje.gdyby im nie sprzedano koledzy by nie pili z dziewczynami.i unikli by konfliktu z prawem.oni maja po 30 lat a bawi ich picie z 14?.Dziewczyny tego pokroju powinny miec zaostrzony rygor. O samej placowce nie mozna zle mowic ale bardziej wyostrzyc rygor

 4. Podstawowe pytanie kto im sprzedał alkohol?

  • Nikt im nie musiał sprzedawać. Rozłożyły siksy nogi, amatorzy za flaszkę się znalażli. Zapewne też byli pod wpływem, więc o wiek nie pytali. Tylko powinni byli dziewczęciu majtki podciągnąć i wszyscy byli by zadowoleni. A tak afera jakich nie mało w tym kraju. Wątpię by był to odosobniony przypadek.

 5. ale bym ########

 6. Bravo i tak trzymać!

 7. Najciekawsze jest to ze Ci „niby zaniepokojeni mieszkańcy” to tak naprawdę grupa kilku osób powiązanych z jednym z lokalnych tygodników ”ziejących jadem i nienawiścią” bo prawdziwi mieszkańcy nie mają zastrzeżeń co było widać na niedzielnym pikniku i zlocie motocyklowym z okazji dnia dziecka w ośrodku. Ale oczywiście to już nie jest „ciekawy temat” dla mediów……szkoda.. :(.

  • Wkoncu normalny, komentarz.nie kazda z wychowanek jest do konca zepsuta.nie wina osrodkow a sadu .poniewaz to sad decyduje gdzie wychowanka trafi.jednym sa potrzebne zaostrzone rygory a drugim tylko uwaga ze strony wychowawcow. A gazeta zamiast pomuc zwrocic uwage na faktyczny stan woli besztac cały osrodek.

 8. to prawda, dziewczyna nie jest głupia ani z gruntu zła, tylko na maksa pogubiona, trzeba jej pomóc, tak jak wszystkim wychowankom w tym ośrodku, i właśnie po to on powstał, winny jest znów „system”, często mamy związane ręce bo przecież takie czasy ze to uczeń ma prawa a nauczyciel obowiązki…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)