Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Biegać można też po lesie. Nadleśnictwo organizuje imprezę „Biegam Bo Lubię Lasy”

Na terenie Nadleśnictwa Lubartów odbędzie się kolejna impreza biegowa. Zapisywać się można do najbliższego czwartku. Na koniec zaplanowano wspólną biesiadę przy ognisku.

W niedzielę 21 października odbędzie się wydarzenie skierowane do wszystkich miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu w lesie. Nadleśnictwo Lubartów organizuje bieg o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Impreza odbędzie się pod hasłem „Biegam Bo Lubię Lasy”.

-To już jubileuszowa, piąta edycja biegu organizowanego przez Nadleśnictwo Lubartów na trasie biegowej „Kopanina”. Tegoroczna edycja obejmuje bieg główny na dystansie 10 km oraz towarzyszący biegowi marsz rekreacyjny nordic walking „Chodzę Bo Lubię Lasy” na dystansie 5 km. Dla najmłodszych przygotowaliśmy biegi pod hasłem „SportGeneracja – Dzieci Biegają Bo Lubią Lasy” na dwóch dystansach: na 200 m dla przedszkolaków i uczniów I klas szkoły podstawowej, 300 m dla uczniów II i III klas szkół podstawowych – wyjaśnia nadleśniczy Piotr Kiszczak.

Organizatorzy zapewniają każdemu uczestnikowi pamiątkową koszulkę, batonik i wodę na starcie, oraz napój izotoniczny i ciepły posiłek po zakończeniu biegu. Biegi rozpoczną się około godziny 11:30. Jako pierwsi wystartują zawodnicy biegu „SportGeneracja – Dzieci biegają, bo lubią Lasy”. Start biegu głównego zaplanowano na godzinę 13:00, zaś marszu rekreacyjnego nordic walking pół godziny później. W czasie trwania imprezy odbędzie się piknik ekologiczny z rozstawionym namiotem promocyjno-edukacyjnym Nadleśnictwa Lubartów. Na koniec zaplanowano wspólną biesiadę przy ognisku. W ubiegłym roku w imprezie wzięło udział ponad 300 biegaczy z całej Polski, organizatorzy mają nadzieję, że rekord zostanie pobity.

Zapisy elektroniczne, na bieg główny i marsz rekreacyjny nordic walking, przyjmowane będą do czwartku 18 października. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej Nadleśnictwa Lubartów.

Biegać można też po lesie. Nadleśnictwo organizuje imprezę „Biegam Bo Lubię Lasy”

(fot. Maciej Howorus/Nadleśnictwo Lubartów)

3 komentarze

  1. Przecinek przed „bo”. Chyba, że od wczoraj coś się zmieniło.

  2. Oby bez kolizji z łosiem, sarną ?

  3. „biegaj po lasach, tak szybko odchodzą…” Takie hasło powinno być