690 680 960

Białoruski kierowca pracował na dwóch kartach do tachografu. Dostał 23 mandaty na ponad 9 tys. złotych (zdjęcia)

Na dwóch własnych kartach do tachografu cyfrowego, pracował w polskiej firmie białoruski kierowca. Po zsumowaniu czasu pracy z obu kart i wyliczeniu naruszeń, na kierowcę nałożono 23 mandaty karne na łączną kwotę 9 300 złotych. Przewidywana kara na przewoźnika wyniesie 12 000 złotych.

We wtorek na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Woroniec w powiecie bialskim, funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą przewożącą kontener cysternę, który był wykorzystywany przez polskiego przewoźnika do międzynarodowego transportu drogowego z Rumunii na Białoruś.

W czasie kontroli tachografu wyszło na jaw, że kierowca, obywatel Białorusi, posiadał dwie karty do tachografu cyfrowego, wystawione na jego nazwisko przez uprawnione władze Białorusi i Rosji, co jest niezgodne z prawem. Kierowca mógł w ten sposób manipulować danymi dotyczącymi swojego czasu pracy i wprowadzać w błąd służby kontrolne. Po zidentyfikowaniu naruszenia, kierowca zrezygnował z rosyjskiej karty, która została zatrzymana i unieważniona.

Po przeliczeniu czasu pracy kierowcy zarejestrowanego na obu kartach, stwierdzono 23 naruszenia. Kierowca został ukarany 23 mandatami w łącznej wysokości 9 300 złotych. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne, zagrożone karą pieniężną w wysokości 12 000 złotych. Ze względu na powagę naruszeń, przewoźnikowi grozi również utrata licencji.

Białoruski kierowca pracował na dwóch kartach do tachografu. Dostał 23 mandaty na ponad 9 tys. złotych (zdjęcia)

(fot. WITD Lublin)

4 komentarze

  1. Anulować mandaty „brat’ miał wczoraj urodzinoimieniny.

  2. Katyń pamiętamy

    O i tzw śpiochy się nie uaktywniły, jakby to był obywatel UA to by już obca agentura działała.

  3. wysłać do Łukaszenki za metalowe ogrodzenie!

  4. Ciekawe czy odrazu zapłacił?

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 4.3622zł 0.32%
  • GBP 5.2997zł 0.03%
  • EUR 4.6065zł -0.03%
  • CHF 4.759zł -0.14%

Polub nas